CLIL - nauczanie zintegrowane. Projekt 2008-2011

CLIL – nauczanie zintegrowane w naszej szkole 2008-2011

Przez trzy lata klasa „D” realizowała nauczanie zintegrowane historii, geografii i języka niemieckiego. Tematyka zajęć obejmowała wybrane zagadnienia z geografii całego świata, natomiast z historii wybrane elementy od starożytności po czasy współczesne.

Mieliśmy możliwość wyboru tematyki i sposobu realizacji. Pracowaliśmy w różnych formach socjalnych, przygotowywaliśmy materiały i uczyliśmy się sztuki prezentacji i dyskusji w języku niemieckim. Efekty naszej pracy i nauki, to m.in. prezentacje multimedialne, wizualizacje w formie plakatów, collage, wywiady ze sławnymi osobami z różnych dziedzin i czasów.
Ten nowy sposób nauki pozwolił nam poszerzyć naszą wiedzę historyczną i geograficzną kształcąc przy tym nasze umiejętności językowe. Te zajęcia pozwoliły nam również wykazać się kreatywnością, większym zaangażowaniem oraz otworzyły nas na inne kultury, dorobek minionych pokoleń i konieczność znajomości języków obcych.
Szkoda, że to już koniec.
Klasa 3D
Małgorzata Jędroch