Wigilia integracyjna

Sklepy kuszą nas już świątecznymi wystawami i dekoracjami, w galeriach handlowych rozbrzmiewają dźwięki kolęd, wszędzie czuć już zapachy i smaki bożonarodzeniowych świąt. W Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II ten świąteczny czas zainaugurowała tradycyjna już, rokroczna Wigilia Integracyjna, która odbyła się w miniony czwartek tj. 11 grudnia.

Jak co roku w niezwykle magicznym klimacie, w blasku świec i przy pięknie przystrojonych stołach spotykają się wszyscy przyjaciele integracji - uczniowie z klas integracyjnych wraz z rodzicami, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Szczególną część wieczoru stanowi zawsze przejmujący, wymowny program artystyczny, nad którym pieczołowicie pracują uczniowie z klas integracyjnych wraz z wychowawcami. Tegoroczny, świąteczny spektakl był zaproszeniem do refleksji nad tajemnicą narodzin Króla, który jest Miłością. To właśnie dla tej miłości warto żyć, dla niej warto wyrzec się wszelkich dóbr materialnych. Młodzi aktorzy przypomnieli o pięknej życiowej prawdzie, że dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Podczas czwartkowego, wigilijnego spotkania było też oczywiście miejsce na ciepłe, z serca płynące świąteczne życzenia, a także czas na przełamanie się opłatkiem. Tradycyjnie już każdy z obecnych otrzymał piękną, własnoręcznie wykonaną, bożonarodzeniową kartkę. Po tej nieco oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni do integracyjnego stołu, przy którym zasiedli m.in. Pani Izabela Potasznik – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, Pani Monika Marcinkowska – wychowawca klasy integracyjnej w SP 5, ksiądz proboszcz Marian Niemier, Siostra Danuta Dorsz – Dyrektor Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek w Ostrowie Wielkopolskim, Pani Renata Weiss – redaktor „Gazety Ostrowskiej”, dyrekcja gimnazjum, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice.

Warto przypomnieć, że Wigilia Integracyjna odbywa się zawsze w ramach Gimnazjalnych Dni Integracji i Wolontariatu i jest jednym z wielu działań podejmowanych przez szkołę w celu propagowania pięknej idei integracji. Jest to dla wszystkich niezwykły czas – czas pochylenia się nad osobą niepełnosprawną.