Szkoła Odkrywców Talentów


Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej
dołączylo do grona szkół, które otrzymały zaszczytny tytuł
Szkoły Odkrywców Talentów.

  

 

     „Skąd bierze się pasja? Z serca. Z umysłu. Z potrzeby. Rodzi się w wyobraźni i od każdego z nas zależy, czy przeobrazi się w rzeczywistość”. Wielu z uczniów naszej szkoły zgadza się ze słowami Martyny Wojciechowskiej, realizując swoje pasje i wprowadzając w życie marzenia.
    Rozwijanie zdolności to niewątpliwie wielka przygoda, ale i wysiłek. Najważniejsze, żeby nie rezygnować na początku drogi, dlatego konieczne jest wspieranie „młodych talentów” i stwarzanie im możliwości do dzielenia się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami. Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wlkp. od wielu lat mobilizuje młodzież do realizacji ambitnych planów, co zostało zauważone – gimnazjum otrzymało tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.

    31 stycznia w naszym gimnazjum odbył się Dzień Seniora. Uroczystość ta stała się już tradycją i odbywa się w szkole każdego roku. Organizatorami imprezy byli nauczyciele języków obcych oraz wychowawcy i uczniowie klas pierwszych. Na uroczystość zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie uczniów gimnazjum. Gościem spotkania była Pani Marlena Maląg,  Naczelnik Wydziału Edukacji w Ostrowie Wielkopolskim.
W programie artystycznym wystąpili uczniowie klas pierwszych. Była to ich pierwsza okazja do zaprezentowania swoich umiejętności. Na scenie pojawili się tancerze, muzycy grający na różnych instrumentach, soliści i sportowcy. Wszyscy zrobili ogromne wrażenie na zgromadzonych gościach. Ważną częścią spotkania było przedstawienie przygotowane przez wolontariuszy. Jego głównym przesłaniem była pomoc osobom niepełnosprawnym.  
Dzień Seniora jest miłym spotkaniem zarówno dla uczniów jak i ich Dziadków. Uczniowie mogą w ten sposób podziękować im za miłość, wyrozumiałość i cenne rady. Natomiast Babcie i Dziadkowie mają okazję zobaczyć występy swoich wnuków oraz miło spędzić czas przy kawie.

    Następną z okazji do zaprezentowania się przed szerszą publicznością jest konkurs talentów, który został zorganizowany po  raz drugi - show „Mam talent”. Pokaz ten odbył się   z okazji pierwszego dnia wiosny. Uczestnicy zaprezentowali ciekawe występy, ponieważ mimo swojego młodego wieku, co najmniej od kilku lat rozwijają swoje pasje. Wystąpili tancerze ćwiczący pod okiem znakomitych choreografów. Zaprezentowane zostały takie gatunki jak: breakedance, doping, bloking, hip-hop i taniec towarzyski. Również w krainę muzyki przenieśli widzów soliści śpiewający przy własnym akompaniamencie. Największą chyba jednak niespodzianką był pokaz sztuki walki shotkan.
    Show cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród rówieśników jak i ich rodziców. We wspólnej zabawie uczestniczyli  także zaproszeni goście: Pani Marlena Maląg – Zastępca Prezydenta Miasta, Pan Andrzej Kornaszewski - Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, pan Adam Wasiela – Radny Miasta, dyrekcja gimnazjum oraz dyrekcja zaprzyjaźnionej szkoły, Pani Kornelia Hausmann – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice, nauczyciele, uczniowie, przyjaciele szkoły. Uroczystość oficjalnie otworzyła Pani Marlena Maląg – Zastępca Prezydenta Miasta. Konkurs talentów oceniało jury w składzie: Pan Andrzej Kornaszewski - Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, Pan Adam Wasiela – Radny Miasta, Pani Jolanta Przybyłek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Patryk Piotrowski – uczeń gimnazjum.
Uczniowie Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny udowodnili, że posiadają wiele umiejętności i zainteresowań. Główną nagrodę jury otrzymała Liliana Smółka z kl. 3e, natomiast nagrodę publiczności: Kinga Maciejewska z kl. 3c. Przyznano tez kilka wyróżnień. Zwycięzcy szkolnej edycji „Mam Talent” zostali obdarowani atrakcyjnymi  nagrodami, natomiast wszyscy finaliści otrzymali nagrody pocieszenia.
Organizatorami imprezy byli pani Agnieszka Kurkiewicz oraz pan Szymon Matyśkiewicz.  

 

www.roktalentow.men.gov.pl