Konsultacja szkoleniowa OSPR w Wągrowcu

W dniach od 3-6 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konsultacji szkoleniowej OSPR w Wągrowcu. Tematem zajęć było: technika gry w obronie oraz umiejętność wyprowadzania szybkiego ataku. Nasze gimnazjum reprezentowali: Mikołaj Pastucha, Maksymilian Franckowski, Saber Abdulsalam, Jakub Ziółkowski, Albert Zimniak, Wiktor Brzeziński, Marcel Pawlak, Dawid Molski. Trenerzy: Eugeniusz Lijewski i Rafał Stempniak.

 
Kursokonferencja OSPR

W dniach od 25 do 27.11.2016 r. w Wałczu odbyła się kursokonferencja szkoleniowa OSPR. Brali w niej udział trenerzy ze wszystkich szkół zrzeszonych w OSPR. Z naszej szkoły uczestnikami byli p. Eugeniusz Lijewski i p. Rafał Stempniak. Uczestnicy konferencji zapoznali się z aktualnymi zagadnieniami dotyczącymi sprawozdawczości elektronicznej, rozwijania cech motorycznych, przygotowania zawodników do akcji szkoleniowych oraz intensywności zajęć treningowych.

Na zajęciach praktycznych doskonalili gry i zabawy w nauczaniu obrony „każdy swego”.
Na zakończenie kursu v-ce Prezes ZPRP Pan Zygfryd Kuchta podsumował roczną działalność OSPR i zapoznał uczestników z najważniejszymi akcjami szkoleniowymi w 2017 r. Na zakończenie kursokonferencji każdy uczestnik otrzymał certyfikat upoważniający go do prowadzenia zajęć treningowych z młodzieżą.

 
Konsultacja szkoleniowa w Wągrowcu

Od 14-17 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konsultacji szkoleniowej w Wągrowcu. Była ona zorganizowana w ramach OSPR. Tematem głównym konsultacji był: współpraca rozgrywających z obrotowymi oraz gra obronna. Publiczne Gimnazjum w Ostrowie reprezentowali: Abdusalam Saber, Brzeziński Wiktor, Fita Bartłomiej, Molski Dawid, Pastucha Mikołaj, Pawlak Dawid, Pawlak Marcel, Szych Mikołaj, Wołowicz Łukasz.

 
Turniej Piłki Ręcznej - 5 listopada 2016

5 listopada 2016 odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Ręcznej z udziałem zespołów: UKS Sparta, UKS Nike Kalisz, Publiczne Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim, KPR Ostrovia. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół z Kalisza wygrywając wszystkie mecze, drugie miejsce drużyna Publicznego Gimnazjum, trzecie miejsce - UKS Sparta, czwarte miejsce - KPR Ostrovia. Wyróżniający się zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary dla wszystkich drużyn biorących udział w turnieju.

   

 
Konsultacja szkoleniowa

W dniach od 25.04-28.04.2016 r. w Wągrowcu odbyła się konsultacja szkoleniowa Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, w której udział wzięły oprócz młodzieży z naszej szkoły, jeszcze dwa gimnazja z Poznania. W trakcie zajęć praktycznych młodzi szczypiorniści z Ostrowa i Poznania zapoznali się z najnowszymi metodami szkoleniowymi oraz brali udział w testach sprawności ukierunkowanej "Noszczaka" i teście Norweskim "BeepTest". Zajęcia odbywały się w hali sportowej w grupach wiekowych, na zakończenie konsultacji rozegrany został mini turniej w którym najlepszymi okazali się piłkarze ręczni z naszego gimnazjum.

 
Kolejny sukces naszych szczypiornistów


2.04.2016 r. odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wiosny
z udziałem czterech drużyn: UKS SPARTA Ostrów Wlkp., Publiczne Gimnazjum w Ostrowie Wlkp., Start Konin I, Start Konin II. Turniej pokazał że zawodnicy z poszczególnych zespołów reprezentują już duże umiejętności z zakresu techniki indywidualnej. Mecze stały na wysokim poziomie, drużyny walczyły bardzo ambitnie i do ostatniego meczu ważyły się losy który zespół zostanie zwycięzcą turnieju.

Kolejność końcowa turnieju:
I m - UKS SPARTA Ostrów Wlkp.
II m - Start Konin I
III m - Publiczne Gimnazjum Ostrów Wlkp.
IV m - Start Konin II.


Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołajczyk Mikołaj z Konina, najlepszym strzelcem - Fita Bartłomiej UKS Sparta, najlepszym bramkarzem - Imbirowicz Krystian. Trenerzy wybrali wyróżniających się zawodników w swoich zespołach: i tak ze Startu Konin I wyróżnienie otrzymał Wysokowicz Igor, ze Sparty Ostrów Wlkp.- Pastucha Mikołaj, Publiczne Gimnazjum - Brzeziński Wiktor, Konin II - Nadlewski Jakub.

 
Publiczne Gimnazjum w Programie rozwoju piłki ręcznej OSPR

Miło nam poinformować, że ZPRP w ramach OSPR przekazał nam sprzęt sportowy: piłki ręczne dwójki i trójki, gumy do ćwiczeń z obciążeniem, skakanki, płotki, drabinki.
Związek nie zapomniał również o tym byśmy ładnie i schludnie wyglądali na zawodach sportowych i przekazał nam stroje sportowe koszulki i spodenki, oraz torby na sprzęt sportowy. Nie zapomniano również o trenerach, którzy otrzymali materiały pomocne w przygotowaniu się do pracy.
Teraz nie pozostaje nam nic innego tylko solidnie trenować i dbać o wysoką formę sportową.
Planowana jest również konsultacja sportowa od 25-28.04.2016 r. oraz obóz centralny w połowie sierpnia 2016 na który pojadą wybijający się zawodnicy z rocznika 2001 i 2000.

 

 
Publiczne Gimnazjum w Programie rozwoju piłki ręcznej OSPR

Ostrów Wielkopolski w Programie rozwoju piłki ręcznej OSPR

Trzy szkoły z Ostrowa Wielkopolskiego uczestniczą w Programie rozwoju piłki ręcznej OSPR. To duży sukces naszego miasta i miejscowego środowiska piłki ręcznej. Do programu kwalifikowano w każdym województwie jedynie dziesięć szkół. W Wielkopolsce trzy zostały wybrane z Ostrowa Wielkopolskiego, a pozostałe siedem z Poznania.
Do Programu zakwalifikowano trzy szkoły z Ostrowa Wielkopolskiego: Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Pawła II, Szkołę Podstawową nr 11 im. Mirosława Ferica oraz Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II.
Współpraca z ZPRP w zakresie realizacji programu oznacza merytoryczną pomoc szkołom oraz dofinansowanie wynagrodzeń, zakupu sprzętu sportowego oraz konsultacji szkoleniowych. Pierwszy etap współpracy dotyczy okresu od 1 września do 31 grudnia 2015 r. Celem projektu jest przygotowanie uczniów szkół /w ciągu 6 - do 8 lat szkolenia/ do reprezentowania Polski w zawodach sportowych na najwyższym poziomie.
Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środków sponsorskich. Jednostki samorządu terytorialnego zabezpieczają obiekty sportowe niezbędne do przeprowadzenia szkolenia.
 


Realizacja programu OSPR w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
 Spółdzielni Oświatowej


1 września 2015 ruszył w naszej szkole program: „Ośrodek szkolenia piłki ręcznej (OSPR)”. Programem tym objęci są chłopcy z klas sportowych: 1g, 2g i 3g. Nauczycielami i trenerami są Rafał Stempniak i Eugeniusz Lijewski. Podczas zajęć młodzi sportowcy realizują program szkoleniowy nakreślony przez ZPRP. Szczególny nacisk kładziony jest na indywidualizację treningu sportowego.
Szkoląc młodych piłkarzy ręcznych staramy się również by mieli oni kontakt z rówieśnikami z innych szkół, i w sportowej walce mogli doskonalić swoje umiejętności.

7.11.2015 odbył się w naszej szkole turniej piłki ręcznej o Puchar Niepodległości. Jak już informowaliśmy turniej wygrali uczniowie reprezentujący Publiczne Gimnazjum w Ostrowie Wielkopolskim. Bierzemy również udział w konsultacjach sportowych z udziałem szkół, które objęte są programem OSPR.

W dniach 16-19.11.2015 odbyły się w Wągrowcu zajęcia treningowe, które prowadzone były przez trenerów z poszczególnych szkół. Młodzież miała możliwość zapoznać się z kolegami z innych ośrodków oraz z różnymi metodami treningowymi.
Trenerzy pracujący z zawodnikami w OSPR mają również możliwość doskonalić swój warsztat pracy. Dla szkoleniowców w Spale od 20- 22.11.2015 została zorganizowana kursokonferencja szkoleniowa. Zajęcia z teorii i praktyki były prowadzone przez lektorów, a tematami zajęć były:
1. Organizacja szkolenia w OSPR wykładowca (Dorota Liese Romanowska), z-ca kierownika projektu.
2. Indywidualizacja treningu jako podstawowe zadanie OSPR (Wojciech Nowiński).
3. Zasób umiejętności technicznych niezbędnych do gry na poszczególnych pozycjach (Michał Skórski).
4. Urazy stawu kolanowego u piłkarzy ręcznych (dr Ryszard Biernat).
5. Jak ćwiczyć by chronić staw kolanowy (dr Ryszard Biernat).
6. Atak pozycyjny - współpraca na poszczególnych pozycjach w formie fragmentów gry (Lidia Wasiak).
7. Nauka i doskonalenie gry skrzydłowego (Michał Skórski i Lidia Wasiak).
8. Nauka gry obrotowego i bramkarzy (Józef Kulig i Wojciech Nowiński).
9. Informatyczne wsparcie OSPR.