Rekrutacja 2019/2020

 

 

Trwają zapisy
do Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych
Spółdzielni Oświatowej

na rok szkolny 2019/2020
do klas I-VIII.


Wniosek o przyjęcie do szkoły (doc)


  

Serdecznie zapraszamy!

 

 
KOMUNIKAT


Aktualności na naszej nowej stronie internetowej

www.spkreatywni.pl.

Zapraszamy!

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim znalazło się wśród placówek oświatowych, które otrzymało wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”.
W przypadku Publicznego Gimnazjum jest to kwota 12 tysięcy złotych – pochodząca z budżetu państwa i dotyczy Priorytetu 3 programu: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Głównym celem powyższego Priorytetu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

 
Komunikat dla rodziców i uczniów

Przypominamy, że rowery należy parkować w miejscu do tego przeznaczonym (tylko i wyłącznie stojaki na rowery) oraz zadbać o ich prawidłowe zamknięcie!

 
Aktualności
Aktualności

21 marca 2017 r. naszą szkołę odwiedzili słuchacze – podchorążowie Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu. Zgromadzonym w świetlicy uczniom Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej zaprezentowali ciekawą lekcję historii, w której zawarte faszystów i komunistów podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Zaprezentowali także podstawowe osobiste uzbrojenie współczesnego żołnierza. Przekazali również informacje na temat uczelni, którą reprezentowali i zachęcali do wyboru tej szkoły po zakończeniu nauki w szkole średniej.

   

  

Aktualności

W dniach 18 -19 marca grupa młodzieży naszego gimnazjum i liceum wzięła udział w rajdzie pieszym zorganizowanym przez szkolne koło turystyczno – krajoznawcze. Choć z założenia imprezy koła turystycznego mają charakter turystyczno – poznawczy, to opisywaną wyprawę należałoby raczej nazwać sportowo – obronną. Pierwszym punktem wycieczki był przejazd pociągiem do Antonina. Ze stacji w Antoninie ruszyliśmy pieszo traktami leśnymi z mapą, kompasem i nadajnikiem GPS (ok. 10 km) do ośrodka wypoczynkowego Mikstat – Las.

     

  Czytaj więcej...

Aktualności

16.03.2017 r. w Gimnajum nr 4 odbył się Rejon Gimnazjady w Piłce Ręcznej Chłopców. W turnieju udział wzięło 8 drużyn z rejonu kaliskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3g. Po bardzo interesujących meczach stojących na wysokim poziomie sportowym drużyna Publicznego Gimnazjum im Papieża Jana Pawła II zajęła 2 miejsce. W finale nieznacznie ulegliśmy drużynie z Kalisza. Wielkie brawa za wysiłek i godne reprezentowanie społeczności szkolnej!

  

Aktualności

14 marca grupa wolontariuszek naszego gimnazjum udała się na kolejne czytelnicze spotkanie do przedszkolaków Publicznego Przedszkola nr 9. Dziewczęta z klasy 2c i 2d przygotowały opowieść pt. „Zuzia i przyjęcie urodzinowe”. Tradycyjnie już mali słuchacze pięknie odpowiadali na pytania dotyczące tytułowej bohaterki. Historia Zuzi wzbudziła w dzieciach ochotę do opowiadania o własnych urodzinkach i sposobach ich świętowania.

 

  Czytaj więcej...

Aktualności

We wtorek 14 marca odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Matematyki. Tym razem obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI, który dostarczył wielu emocji zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Pokazał on, że matematyka może być ciekawa!
Na przerwach gimnazjaliści rywalizowali w konkursie „Skojarzenia” oraz rozwiązywali zagadki logiczne. Po piątej lekcji uczniowie zebrani w auli kibicowali swoim kolegom i koleżankom, uczestnikom konkursu „Zapamiętaj liczbę PI”.

    

  Czytaj więcej...

Strona 8 z 22Pierwsza   Poprzednia   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Następna   Ostatnia   

 
Linki

 
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

www.spos.kylos.pl/?s=gim2

   FACEBOOK

 

 

 

Publiczne Gimnazjum
w Programie
Rozwoju Piłki Ręcznej OSPR

 

 

Publiczne Gimnazjum
w programie GOSSM w koszykówce

 

  Uczniowski Klub Sportowy BASKET
http://uksbasket.blogspot.com/

 
 

 Międzyszkolny Katalog Biblioteczny
 http://www.mkb-ostrow.sowwwa.pl/