Rekrutacja 2019/2020
 
KOMUNIKAT
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
 
Komunikat dla rodziców i uczniów
 
Aktualności
Aktualności

W naszej szkole odbywają się cykliczne spotkania z radnym Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego p. Zygmuntem Malikiem. Uczestniczą w nich uczniowie klas trzecich. Pan Malik, pasjonat historii regionalnej, opowiada młodzieży o ważnym wydarzeniu z dziejów naszego miasta jakim była zbrodnia winiarska dokonana przez hitlerowców 14 grudnia 1939 r. na wybitnych ostrowianach. Na spotkaniach uczniowie otrzymują od p. Malika książki pt."Zbrodnia w Winiarach". Spotkania z radnym to ważny element edukacji historycznej i obywatelskiej w naszym gimnazjum.

  

Aktualności

13 grudnia odbyło się kolejne spotkanie naszego klubu czytelniczego z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 9. Tematem przewodnim był św. Mikołaj oraz przedświąteczny czas adwentu i towarzyszące mu przygotowania do Bożego Narodzenia. Młodzież naszego klubu, reprezentowana tym razem przez trzy Ole oraz Paulinę z klasy 2c, przygotowała bajki dotyczące świąt. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały opowieści oraz pięknie odpowiadały na pytania.

   

  Czytaj więcej...

Aktualności

5 grudnia 2016 roku, grupa utalentowanych uczennic naszej szkoły wraz z opiekunem SU p. Aleksandrą Dembczyńską, odwiedziła dom dziennej opieki SENIOR-WIGOR. Uczennice zaprezentowały podopiecznym świąteczny program artystyczny. Grały na skrzypcach, saksofonie oraz flecie, śpiewały i recytowały w przemiłej atmosferze stworzonej przez seniorów. Na zakończenie, podopieczni otrzymali kartki z życzeniami świątecznymi, własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły.

   
 

  Czytaj więcej...

Aktualności

W listopadzie odbył się etap szkolny XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, w którym wzięło udział 48 uczniów z klas I-III.
Najlepsi okazali się: Konrad Tetrzona z kl. 3a - I miejsce, Hubert Gibasiewicz z kl. 3a, Julia Litwin z kl. 2d - II miejsce, Hanna Różanek, Maja Skowronek z kl. 3a - III miejsce. Laureatami zostali także: Karolina Maleszka, Dominika Cielma, Anna Przysada, Mikołaj Juszczak z kl. 3a, Weronika Zmyślona i Izabela Matuszczak z kl. 3d. Wszyscy wymienieni wyżej uczniowie zakwalifikowali się do etapu regionalnego w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy naszym szkolnym germanistom i życzymy kolejnych sukcesów w styczniu!!!

  

Aktualności

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…” (Jan Paweł II)
4 grudnia 2016 roku w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się koncert z okazji 15-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa. W czasie uroczystości nie zabrakło również wolontariuszy LOSO oraz Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. W ten sposób młodzież okazuje swoje serca i poświęca czas drugiemu człowiekowi.

   

  

Strona 13 z 22Pierwsza   Poprzednia   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  Następna   Ostatnia   

 
Linki

 
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

www.spos.kylos.pl/?s=gim2

   FACEBOOK

 

 

 

Publiczne Gimnazjum
w Programie
Rozwoju Piłki Ręcznej OSPR

 

 

Publiczne Gimnazjum
w programie GOSSM w koszykówce

 

  Uczniowski Klub Sportowy BASKET
http://uksbasket.blogspot.com/

 
 

 Międzyszkolny Katalog Biblioteczny
 http://www.mkb-ostrow.sowwwa.pl/