Rekrutacja 2019/2020
 
KOMUNIKAT
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
 
Komunikat dla rodziców i uczniów
 
Aktualności
Aktualności

W dniu 16 stycznia na terenie strzelnicy IV Liceum Ogólnokształcącego rozegrana została pierwsza tura Ostrowskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Weronika Chałupnik, Arkadiusz Frąszczak i Grzegorz Piec wspaniale się zaprezentowała, zajmując w pierwszej turze pierwsze miejsce, ex aequo z gospodarzem IV Liceum jako jedyne gimnazjum pośród siedmiu szkół średnich. Ostrowska liga trwać będzie do kwietnia, a oceniając determinację uczestników zapowiada się pasjonująca rozgrywka! Będziemy Was na bieżąco informować o dalszych poczynaniach naszych strzelców.

   

  

Aktualności

12 stycznia br. w Collegium Historicum Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się eliminacje okręgowe I Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Zakwalifikował się do nich uczeń naszej szkoły Paweł Woźniak (kl.3c). Eliminacje składały się z części pisemnej oraz ustnej. Paweł wykazując się dużą wiedzą historyczną i erudycją uzyskał wysoką- 8. lokatę w województwie wielkopolskim. Gratulujemy!

  

Aktualności

22 grudnia uczniowie naszego gimnazjum przygotowali jasełka bożonarodzeniowe pt: „Betlejem jest w nas”. Program stał się doskonałą okazją do podjęcia refleksji nad swoim życiem i postępowaniem. Zachęcał do tego, aby zostawić swoją pychę, zabieganie, chciwość, gniew, brak celu, miłości, a otworzyć serca na Miłość, która przychodzi w ten czas Bożego Narodzenia. Młodzież uświadomiła sobie, że tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy i wypełnia dzieje świata. W takiej atmosferze pełnej zadumania uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, aby wzajemnie złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Aktualności

W dniu 15 grudnia 2016 roku, w adwentowym oczekiwaniu na narodzenie Pana, uczniowie klas integracyjnych naszego gimnazjum spotkali się przy wigilijnym stole. Od lat wspólne przeżywanie tajemnicy i cudu w Betlejem jest uwieńczeniem Gimnazjalnych Dni Integracji i Wolontariatu. Spotkanie rozpoczęto przepięknym przedstawieniem wspominając z wielką radością i pełnym oddaniem wydarzenia „Nocy ciemnej, niepojętej”.

   

  Czytaj więcej...

Aktualności

15 grudnia 2016 r. wolontariusze Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego, panią Marzeną Bugaj i panią Aliną Skrzypczak, uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Hospicjum Św. Józefa.
Spotkanie przy wigilijnym stole było okazją do podzielenia się opłatkiem, złożenia życzeń i wspólnego kolędowania. To także czas, aby choć na chwilę zatrzymać się i porozmawiać. Warto się postarać, aby każdego dnia znaleźć czas dla drugiego człowieka, bo to przecież takie ważne.

  

Strona 12 z 22Pierwsza   Poprzednia   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Następna   Ostatnia   

 
Linki

 
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

www.spos.kylos.pl/?s=gim2

   FACEBOOK

 

 

 

Publiczne Gimnazjum
w Programie
Rozwoju Piłki Ręcznej OSPR

 

 

Publiczne Gimnazjum
w programie GOSSM w koszykówce

 

  Uczniowski Klub Sportowy BASKET
http://uksbasket.blogspot.com/

 
 

 Międzyszkolny Katalog Biblioteczny
 http://www.mkb-ostrow.sowwwa.pl/