Komunikat dla rodziców i uczniów

Zespół złożony z uczniów I i II klasy sportowej naszego gimnazjum występuje w Lidze Wojewódzkiej Młodzików i reprezentuje KPR Ostrovia . Nasi uczniowie spisują się bardzo dobrze, do tej pory rozegrali 14 meczów z czego wygrali 13 i zajmują I miejsce w Wielkopolsce. Trener p. Rafał Stempniak jest bardzo zadowolony z postawy zawodników. Na razie prowadzą w lidze i mają duże szanse na awans do MP młodzików, co potwierdza że uczniowie naszej szkoły mają stworzone bardzo dobre warunki do rozwoju sportowego.

24 stycznia młodzież klubu czytelniczego, reprezentowana przez dwie Ole, Paulinę z klasy 2c oraz Igę z klasy 2d wraz z opiekunem K. Mikołajczyk, odwiedziła przedszkolaków z grupy VII i VIII. W czasie tego spotkania gimnazjalistki przeczytały dzieciom zimową przygodę Misia Maćka. Przedszkolacy bardzo uważnie słuchali opowieści , do której wykonali przepiękne ilustracje. Dzieci podarowały nam swoje prace, z których powstała mała ścienna galeria. Kolejne spotkanie już 21 lutego.

24 stycznia 2017 r. o godz. 10:00 w naszym gimnazjum odbył się szkolny etap XIX edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz pani Beaty Klimek Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Do konkursu przystąpiło 56 uczniów z klas I – III. Gimnazjaliści potwierdzali swoje umiejętności związane z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji, pisząc tekst dyktanda „Z wielkopolskich kronik” opracowanego przez panią Lucynę Jędrzejak.
Komisji przewodniczyła pani Lucyna Koralewska, której towarzyszyły Anna Mucha oraz Dorota Dominiczak. Drugi etap – eliminacje międzyszkolne - odbędą się 28 lutego 2017 roku o godz. 13.00.

W sobotę 21 stycznia 2017 r. w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów. Z dumą informujemy o ogromnym sukcesie naszych uczniów. Weronika Kalina z kl. 3f została laureatką konkursu, a Paweł Woźniak z kl. 3c uzyskał tytuł finalisty. Uczniów przygotowała pani Barbara Gajda. Serdeczne gratulacje od całej szkolnej społeczności!

Konrad Tetrzona z kl. 3a zajął I miejsce w etapie regionalnym XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów w Poznaniu. Ucznia przygotowywała pani Kamila Mikołajczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w Warszawie!

Strona 11 z 22Pierwsza   Poprzednia   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Następna   Ostatnia

www.spos.kylos.pl/?s=gim2

Publiczne Gimnazjum