Aktualności
Archiwum 2015/2016

9 marca br. odbył się w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs Historyczny "Chrzest Polski - fundamentem państwa". Tematyka konkursu związana była z obchodzonym właśnie w naszej Ojczyźnie Jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Ta ważna rocznica jest motywem realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego pt "Zaczęło się tu, w Wielkopolsce - 1050 rocznica chrztu Polski".

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2015/2016

W lutym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w marcu zaś Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Święta te są doskonałą okazją do popularyzacji czytelnictwa, zwrócenia uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienia poczucia wspólnej tożsamości. W obchody tych świąt włączyło się nasze gimnazjum organizując III już edycję Międzygimnazjalnego Konkursu Pięknego Czytania oraz Konkursu Fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2015/2016

3 marca w naszej szkole odbył się pierwszy etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Uczestnikami konkursu były uczniowie klas pierwszych I drugich naszego gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali test składający sie z 15 zadań. Życzymy sukcesów! 

   

  

Archiwum 2015/2016

Społeczność naszej szkoły czynnie włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca na przerwach młodzież mogła obejrzeć fragmenty filmów o tej tematyce, wysłuchać biogramu niektórych żołnierzy wyklętych i odsłuchać patriotycznych pieśni. Natomiast 3 marca odbyło się spotkanie z krewnymi Jana Kempińskiego „Błysk”, którzy opowiedzieli o jego losach i roli jaką odegrał walcząc w podziemiu antykomunistycznym po zakończeniu II wojny światowej.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2015/2016

1 marca w naszym gimnazjum odbył się etap rejonowy XVIII edycji Konkursu  Ortograficznego pod patronatem  Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek. Do II etapu konkursu przystąpiło 57 uczniów gimnazjów  z Ostrowa i powiatu ostrowskiego. Uczniowie rozwiązywali test z ortografii i interpunkcji.

   

  Czytaj więcej...

Strona 9 z 21Pierwsza   Poprzednia   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Następna   Ostatnia