Aktualności
Archiwum 2015/2016

17 kwietnia 2016 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej wzięli udział w „Niedzieli Żonkilowej” zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”. Na początku wszyscy uczestnicy wzięli udział w Biegu Nadziei „Od Pola Żonkilowego do Pola” ulicami Ostrowa.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2015/2016

Publiczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wlkp. włączyły się w planowane w Wielkopolsce obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców zrealizowali projekt edukacyjny pt „Zaczęło się tu, w Wielkopolsce- 1050 Rocznica Chrztu Polski”, który był ciekawym, niekonwencjonalnym i pożytecznym zaakcentowaniem tego niezwykłego Jubileuszu.Celem tego przedsięwzięcia było nie tylko pogłębienie wiedzy historycznej uczniów ale także uświadomienie im roli chrześcijaństwa w dziejach państwowości polskiej oraz kształtowanie poczucia dumy narodowej.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Archiwum 2015/2016

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II słynie z niebanalnych działań oraz kreatywnych pomysłów; jeden z nich jest realizowany od początku roku szkolnego 2015/2016 przez klasę 2a oraz wychowawcę, a zarazem pomysłodawczynię projektu – panią Małgorzatę Jędroch – nauczyciela języka niemieckiego. I to właśnie pasja pedagoga oraz młodzieży do języka niemieckiego stała się inspiracją do nietypowych zajęć. Regularnie raz w tygodniu odbywają się konwersacje w grupach i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, iż spotkania te po pierwsze prowadzi  wyjątkowa osoba – pan Reinhold Steurer, nauczyciel w dwujęzycznym gimnazjum w Puchheim w Bawarii, po drugie konwersacje odbywają się poprzez Skype.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2015/2016

W dniach 7-8.04.2016 reprezentacja naszego gimnazjum czyli uczniowie klasy IIIg, po wygraniu wcześniejszych eliminacji powiatowych i rejonowych, grali w Finale Wojewódzkim XVII Gimnazjady w Wągrowcu. W turnieju uczestniczyło 8 najlepszych szkół w Wielkopolsce podzielonych na 2 grupy. Nasz zespół grał w grupie B z Gimnazjum nr 7 z Poznania, Gimnazjum z Pyzdr, Gimnazjum z Gołańczy.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2015/2016

2 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wiosny z udziałem czterech drużyn: UKS SPARTA Ostrów Wlkp., Publiczne Gimnazjum w Ostrowie Wlkp., Start Konin I, Start Konin II. Turniej pokazał że zawodnicy z poszczególnych zespołów reprezentują już duże umiejętności z zakresu techniki indywidualnej. Mecze stały na wysokim poziomie, drużyny walczyły bardzo ambitnie i do ostatniego meczu ważyły się losy który zespół zostanie zwycięzcą turnieju.

  Czytaj więcej...

Strona 6 z 21Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Następna   Ostatnia