Aktualności
Archiwum 2015/2016

9. lutego 2016 r. w naszym gimnazjum odbył się etap szkolny XVIII Konkursu Ortograficznego „MISTRZ ORTOGRAFII” organizowany pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego w osobie Pani Beaty Klimek. Siedemdziesięcioro uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich pisało dyktando sprawdzające praktyczne zastosowanie norm ortograficznych i interpunkcyjnych.
Eliminacje międzyszkolne dla uczniów gimnazjów odbędą się w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim 1 marca 2016 r. godz. 13.00.

   

  

Archiwum 2015/2016

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszego gimnazjum zajęło 4 i 5 miejsce w Polsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS otrzymując Dyplom Laureata i nagrody książkowe. Są to uczniowie klas I: Weronika Rant z klasy 1c i Tymoteusz Wojdal z klasy 1e.
W tym samym konkursie Dyplom Laureata otrzymali również uczniowie:
klas 1 - Wojciech Jasiak, Izabela Kurek, Wojciech Gromski, Julianna Godziszewska, Robert Kramer, Oliwia Samostiak
klas II - Mateusz Jończak
klas III - Wioletta Kurek, Jakub Oleszczuk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  

Archiwum 2015/2016

W dniu 4 lutego 2016 r. młodzież naszej szkoły brała udział w comiesięcznej pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Wyjazd ten organizowany był przez parafię św. Pawła Apostoła, którą to uczniowie gimnazjum licznie reprezentowali.

   

  

Archiwum 2015/2016

Kolejne spotkania z naszymi przedszkolakami w ramach ogólnopolskiego projektu CEO miały miejsce 16 grudnia i 13 stycznia. Grudniowa wizyta w przedszkolu była bardzo nietypowa z kilku powodów. Czytające dziewczyny wyszukały opowieści dotyczące świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowane historie rozbudziły w dzieciach radość związaną ze świętami oraz zachęciły maluchów do opowiedzenia o tradycjach i zwyczajach kultywowanych w ich domach. Dzieci opowiadały o listach pisanych lub malowanych do św. Mikołaja.


  Czytaj więcej...

Archiwum 2015/2016

W dniu 11 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu rozpoczęła się 23. Międzyszkolna Liga Strzelecka Południowej Wielkopolski. Nasza szkoła wystawiła sześcioosobową reprezentację dziewcząt i chłopców, uczestniczących w zajęciach strzelectwa sportowego w składzie: Lena Chwieralska, Weronika Chałupnik, Oliwia Guździoł, Grzegorz Piec, Arkadiusz Frydryszak, Patryk Tomalak.

 

  Czytaj więcej...

Strona 12 z 21Pierwsza   Poprzednia   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Następna   Ostatnia