Aktualności
Archiwum 2014/2015

Uczeń naszej szkoły, Konrad Biały, zajął II miejsce w XI Międzygimnazjalym Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się 17 kwietnia. Konrad wykonał utwór „I see fire” przy akompaniamencie gitarowym i zachwycił swoim wykonaniem jury i publiczność. Serdecznie gratulujemy!

    

  

Archiwum 2014/2015

20 kwietnia zespół złożony z uczniów II klasy sportowej naszego gimnazjum, na co dzień reprezentujący Klub piłki Ręcznej Ostrovia, rozegrał ostatni mecz w rundzie finałowej ligi wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej. Graliśmy na wyjeździe z zespołem Spartakus Buk. Mecz od początku był pod nasze dyktando (musieliśmy go wygrać) i ta determinacja spowodowała, że ostatecznie zdeklasowaliśmy przeciwnika wygrywając 30-13. Było to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ przypieczętowało II miejsce w lidze wojewódzkiej i dało awans do 1/2 Mistrzostw Polski Młodzików.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

Nasze gimnazjum podejmuje wiele inicjatyw związanych z postacią Ojca Świętego. W kwietniu przeżywaliśmy 10. rocznicę śmierci Papieża. Teraz przygotowujemy się do obchodów upamiętniających Jego kanonizację. W związku z tym w miniony czwartek w auli szkoły klasy I i II zorganizowały wystawę „ Życie i nauczanie świętego Jana Pawła II” bogatą w publikacje, czasopisma, artykuły i zdjęcia z prywatnych zbiorów. Wystawa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem rodziców, którzy w tym dniu przybyli do szkoły na zebrania śródokresowe.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej aktywnie działają jako wolontariusze. Chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Swoją wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka okazują również poprzez współpracę z Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

„Błąd w mowie i piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz” (Janusz Korczak)
8 kwietnia 2015 r. w naszym gimnazjum odbył się III etap XVII Konkursu Ortograficznego „MISTRZ ORTOGRAFII” organizowanego pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego w osobie Pani Beaty Klimek.

  Czytaj więcej...

Strona 8 z 29Pierwsza   Poprzednia   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Następna   Ostatnia