Aktualności
Archiwum 2014/2015

Sukcesem zakończył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców w Wieluniu o Puchar Prezesa Klubu, który odbył się 27 września 2014 roku. Uczniowie naszego gimnazjum reprezentujący UKS SPARTA zajęli pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie mecze. W turnieju udział wzięły: MKS Wieluń, SKS Orlik Brzeg, SPR Pabiks Pabianice, UKS SPARTA Ostrów Wielkopolski. Gratulujemy!

  

Archiwum 2014/2015

„Przyłapany na znikaniu” to tytuł debiutanckiego tomiku poezji Przemysława Muracha, którego promocja odbyła się 24 września w pięknym wnętrzu Forum Synagoga. Młody poeta to absolwent Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej, student pierwszego roku anglistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Młodego poetę fascynują języki, kultura japońska oraz muzyka – to głównie z niej czerpie inspiracje; ceni twórczość Wisławy Szymborskiej oraz Kasi Nosowskiej.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

W dniach 12-14 września kilkuset rowerzystów i piechurów zaingurowało „turystyczny” rok szkolny 53 Rajdem Chopinowskim. Jest to jeden z najstarszych, kontynuowanych rajdów w kraju. Rajd służy upamiętnieniu pobytu Fryderyka Chopina w Antoninie, udostępnieniu uczestnikom jego muzyki, rozpowszechnieniu walorów turystyczno-krajoznawczych południowej wielkopolski a w szczególności okolic Ostrowa, Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” i Wzgórz Ostrzeszowskich,  stworzeniu uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji oraz do zdobywania odznak turystyki kwalifikowanej, jak również w tym roku realizacja hasła: „Turystyka łączy pokolenia”.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

Jak co roku, obie nasze szkoły: Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej aktywnie włączyły się do obchodów Ogólnoświatowego Dnia Sprzątania Świata. W ramach tej akcji, 19 września uczniowie zbierali śmieci i odpady w okolicach ulicy Strzeleckiej, Jankowskiego, alei Solidarności oraz na terenie Koziego Borku. Wzięliśmy również udział w V edycji sprzątania miejsc cennych przyrodniczo w Ostrowie i okolicach, która przebiegała pod hasłem „Chronimy lokalną przyrodę”.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

W miniony weekend nasz zespół kadetek UKS BASKET przebywał w Sosnowcu, gdzie uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki dziewcząt rocznika 1999/2000.
Nasze dziewczęta spisały się na medal (dosłownie:)) i w stawce sześciu zespołów wywalczyły trzecie miejsce.
Nasze najstarsze „Baskeciaki” w swoich pierwszych meczach w tym sezonie spotkały się z bardzo wymagającymi rywalkami.

 

  Czytaj więcej...

Strona 27 z 29Pierwsza   Poprzednia   20  21  22  23  24  25  26  [27]  28  29  Następna   Ostatnia