Aktualności
Archiwum 2014/2015

Tradycją naszego gimnazjum stało się coroczne sadzenie drzew po ślubowaniu klas pierwszych. W dniu 7 listopada  uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum zasadzili nowe drzewka na terenie przyszkolnym. Jest to symbol nowego etapu jaki rozpoczynają pierwszoklasiści na swojej drodze edukacji oraz przedsięwzięciem kultywującym edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Dobra praktyka, a więc sadzenie i pielęgnacja drzew, stanowi podstawę w szerzeniu postaw proekologicznych.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

Miniony czwartek - 6 listopada to data bardzo wyczekiwana przez uczniów klas pierwszych Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Tego bowiem dnia młodzież złożyła uroczystą przysięgę ślubowania i stała się pełnoprawnymi członkami gimnazjalnej społeczności. Złożona przysięga jest zapewne przepustką do kolejnego etapu na drodze ku dorosłości, jednak jak podkreślali prowadzący uczniowie, od tej chwili należy żyć mądrzej i poważniej, bo być gimnazjalistą zobowiązuje. Uczniowie klas pierwszych otrzymali symboliczne akty ślubowania z rąk Pani Prezydent Marleny Maląg oraz Dyrektora Szkoły – Pani Hanny Kolińskej.

 

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

30 października grupa uczniów z Samorządu Uczniowskiego i Koła Przyjaciół Patrona Szkoły wzięła udział w akcji „Porządkowanie grobów”. Uczniowie na Starym Cmentarzu znajdującym się przy Placu Bankowym szczególnie pamiętali o opuszczonych i zaniedbanych grobach. Uporządkowany został także grób śp. Katarzyny Sobaszek, matki błogosławionego Aleksego Sobaszka – polskiego duchownego, który został beatyfikowany przez Papieża Jana Pawła II w 1999 roku. Na grobach zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

   

  

Archiwum 2014/2015

29 października w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbył się XII Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny. Co roku cieszy się on dużą popularnością wśród uczniów naszego miasta. W tym roku uczestniczyli w nim przedstawiciele ostrowskich gimnazjów oraz gimnazjum z Jankowa Przygodzkiego. Sprawdzając swoją wiedzę uczniowie rozwiązywali test teoretyczny obejmujący ogólną wiedzę z zakresu informatyki oraz wykonywali zadania praktyczne sprawdzające ich umiejętności pracy z wybranymi programami.

       

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

26 października na Rynku odbył się 52. Bieg Republiki Ostrowskiej. Nasze gimnazjum reprezentowała dwunastoosobowa drużyna złożona z 4 chłopców i 8 dziewcząt. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali na dystansie 1200 m. Trasa biegu wiodła ulicami - Rynek, Raszkowska, Plac 23 Stycznia, Kolejowa, Rynek.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Strona 23 z 29Pierwsza   Poprzednia   18  19  20  21  22  [23]  24  25  26  27  Następna   Ostatnia