Aktualności
Archiwum 2014/2015

Uczennica klasy 1a Ania Przysada zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym na projekt kartki bożonarodzeniowej, w kategorii gimnazjum. Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 5 grudnia 2014 r. w Ratuszu. Serdecznie gratulujemy!

  

Archiwum 2014/2015

II miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Żyrardowa zajęły kadetki UKS BASKET Ostrów Wielkopolski.
Nasze zawodniczki rywalizowały z silnymi ekipami z całej Polski. Na pięć rozegranych spotkań nasze dziewczęta wygrały cztery, doznając tylko jednej porażki, niestety w spotkaniu finałowym.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

5 grudnia 2014 roku w budynku Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskiego po raz kolejny „świętowaliśmy” Festiwal Nauki. To już XI edycja tej lubianej przez wszystkich naukowej imprezy. Inspiracją tematyki tegorocznego festiwalu jest ogłoszenie przez ONZ roku 2014 Międzynarodowym Rokiem Krystalografii. Patronat honorowy objął Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Patronat medialny sprawują „Gazeta Ostrowska” i PROART.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

2 grudnia 2014 r. uczniowie klas trzecich byli uczestnikami wyjątkowego wydarzenia muzycznego.  W murach naszego gimnazjum gościliśmy dwóch muzyków: Andrzeja Henryka Bączyka oraz Wojciecha Czemplika, którzy - zgodnie z tytułem audycji – zaprezentowali kilka niezwykle oryginalnych instrumentów: klawesyn barokowy, fortepian stołowy z XVIII wieku, piłę muzyczną i skrzypotrąbę. Artyści w ciekawy sposób przybliżyli historie powstania, budowę oraz brzmienie wspomnianych instrumentów.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

Światowy Dzień Walki z AIDS to święto obchodzone corocznie pierwszego grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Młodzież z naszego gimnazjum w ramach kampanii PCK „Prawda o AIDS. Przekaż ją dalej” włączyła się tradycyjnie do happeningu na ostrowskim rynku. Na znak solidarności uczestnicy przywdziali czerwone wstążki oraz zapalili przed Ratuszem czerwone znicze, z których utworzyli znak tolerancji dla chorych na HIV/AIDS.

   

  

Strona 20 z 29Pierwsza   Poprzednia   15  16  17  18  19  [20]  21  22  23  24  Następna   Ostatnia