Aktualności
Archiwum 2014/2015

W ubiegły czwartek uczniowie 2 klasy sportowej, uczestniczący w lidze wojewódzkiej młodzików, rozegrali kolejny mecz ligowy. Przeciwnikiem był zespół Start Konin. Nasza drużyna wygrała zdecydowanie 40-22. Po tym zwycięstwie nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli legitymując się bilansem: 10 wygranych i 1 porażka.
Za tydzień kolejny mecz, tym razem z zespołem Nike Kalisz. Zespół gra coraz lepiej i będzie się starał awansować do rozgrywek centralnych.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

W środę 14 stycznia 2015 roku w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się Dobroczynny Koncert Bożonarodzeniowy. Dochód z tego koncertu przeznaczony jest na zakup pawilonu do rehabilitacji. Wśród wielu wspaniałych wykonawców na scenie zaprezentowała się również młodzież naszego gimnazjum, która akompaniowała Milenie Bielawskiej absolwentce naszej szkoły. Przy fortepianie zasiadła Julia Mączyńska, a na gitarach grały Julia Kucharczyk, Weronika Michalak i Eliza Piórkowska oraz Kinga Ciekot - śpiew.

 

  

Archiwum 2014/2015

5 stycznia młodzież naszego gimnazjum wraz z uczniami z ostrowskich szkół wzięła udział w pochodzie Trzech Króli. Orszak rozpoczął swój marsz w ten poniedziałkowy wieczór z ostrowskiego Rynku skąd udał się do kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego. Tam zaprezentowano nam przedstawienie pt. „Cztery Legendy Bożonarodzeniowe”, przygotowane przez uczniów jednego z ostrowskich liceów oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Przedstawienie miało na celu uzmysłowienia każdemu z nas, że to właśnie my możemy być tymi, którzy przychodzą do nowonarodzonego Chrystusa z darami naszych serc.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

Piłkarze ręczni Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II zdobyli I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Poznaniu. Nasi uczniowie wygrali wszystkie mecze, a wyróżnienie indywidualne otrzymał Dominik Mazurek uczeń klasy 3g za zdobycie króla strzelców. Wielkie brawa za ambitną walkę w całym turnieju!

 

  

Archiwum 2014/2015

Zdrowie jest nadrzędną wartością w życiu każdego człowieka. Propagowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to priorytety w pracy wychowawczej naszego gimnazjum. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie biorą udział we wszystkich przedsięwzięciach, projektach, akcjach oraz konkursach związanych z tematyką prozdrowotną. W dniu 18.12.2014 r. uczeń naszego gimnazjum Krzysztof Zieliński z klasy III c zajął I miejsce w XXIII edycji finału powiatowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

  

Strona 17 z 29Pierwsza   Poprzednia   12  13  14  15  16  [17]  18  19  20  21  Następna   Ostatnia