Aktualności
Archiwum 2014/2015

Projekt przygotowany przez Rodziców, Uczniów i Nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej został wytypowany do zamieszczenia w podręczniku "Model współpracy". W podręczniku tym zostanie opublikowanych 40 wybranych (spośród 1034) dobrych praktyk współpracy. "Model współpracy" jest jednym z efektów ogólnopolskiego projektu "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". Koordynatorem projektu z ramienia naszej szkoły była pani Izabela Michalak.

  

Archiwum 2014/2015

Rok 2015 decyzją Sejmu RP jest poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w 10-tą rocznicę śmierci i pierwszą rocznicę kanonizacji. Peregrynacja relikwii po naszych szkołach i parafiach doskonale wpisuje się w ten program obchodów. W dniach 2-4 lutego 2015 r. społeczność  szkół Jana Pawła II Ostrowa Wielkopolskiego przeżywała peregrynację relikwii św. Jana Pawła II.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

W ramach kampanii „Drugie Życie” propagującej tematykę transplantacji, 2 lutego br. w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej i Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej odbyło się spotkanie uczniów z Piotrem Suszczewiczem – lekarzem Oddziału Transplantologii i Chirurgii ze Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Młodzież podczas prezentacji poznała osiągnięcia światowej i polskiej medycyny w dziedzinie przeszczepiania narządów.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

30 stycznia br. 6 uczniów naszej szkoły wzięło udział w I etapie X Muzealnego Konkursu Historycznego „Nasze miasto, nasza historia” o tytuł „Młodego Regionalisty”. Uczniowie PGSO wykazali się szeroką wiedzą z zakresu historii Ostrowa Wlkp. a czterech z nich zakwalifikowało się do finału tego konkursu. Są to: Joanna Maleszka (kl. 3f), Wojciech Pawlak (kl. 3c), Anna Majewska (kl. 2a), Julia Szczepaniak (kl. 2a). Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale tego konkursu.

  

Archiwum 2014/2015

1 lutego 2015 roku ostrowski oddział PTTK zainaugurował nowy rok turystyczny pieszym, szóstym z kolei rajdem „Uroki Zimy”. Choć do pełnego wymiaru uroków zimy zabrakło śniegu, to piękna słoneczna pogoda w dużej mierze rekompensowała ten mankament.
Na tegoroczną edycję rajdu zgłoszonych zostało ponad 250 osób, z których 8 stanowiło reprezentację naszego gimnazjum w składzie: Weronika Pałat, Kaja Brzezińska, Weronika Pietrzak, Przemysław Andrzejak, Jakub Jarosik, Patryk Guzdzioł i Maciej Cieślak. W trakcie rajdu naszą reprezentację wspierał pan Krzysztof Łukowicz.

   

  Czytaj więcej...

Strona 15 z 29Pierwsza   Poprzednia   10  11  12  13  14  [15]  16  17  18  19  Następna   Ostatnia