Aktualności
Archiwum 2014/2015

3 marca w naszym gimnazjum odbył się etap rejonowy XVII edycji Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek. Do II etapu konkursu przystąpiło 51 uczniów gimnazjów z Ostrowa i powiatu. Gabrysia Zachwyc (3c), Arkadiusz Brudło (3c) , Weronika Kalina (1f) i Iga Uciechowska (2c) zakwalifikowali się do finału.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

50 młodych osób – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w czwartym konkursie recytatorskim „Miłość niejedno ma imię”. Z naszego gimnazjum w konkursie wzięło udział siedmioro uczniów: Eliza Piórkowska i Krystian Sobecki z klasy 3f, Katarzyna Goclik, Natalia Stodolna i Julia Torchalska z klasy 2c oraz Barbara Majchrzak i Marta Śron z klasy 2a. I miejsce zajęła Basia Majchrzak za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa” i wiersza ks. Jana Twardowskiego „ Spieszmy się”. II miejsce zajęła Marta Śron za recytację wiersza Adama Asnyka „Miłość jak słońce” i wiersza K. K. Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

4 lutego 2015 roku w czytelni Biblioteki Głównej im St. Rowińskiego odbyło się rozstrzygnięcie IX edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości K. Kamila Baczyńskiego. Nasze gimnazjum reprezentowały dwa zespoły: Gabriela Zachwyc, Liza Paluch i Ania Malinowska z klasy 3c, Julia Szczepaniak, Marta Śron z klasy 2a oraz Natalia Stodolna z klasy 2c.
W konkursie pisemnym II miejsce zespołowo zajęły uczennice Julia Szczepaniak i Natalia Stodolna. W konkursie recytatorskim II miejsce zajęła Marta Śron. Gratulujemy!

  

Archiwum 2014/2015

6 lutego w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w ramach współpracy z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbyły się warsztaty teatralne, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2a po wcześniejszym obejrzeniu spektaklu „Błękitny ptak” w reżyserii Łukasza Zaleskiego i dramatu J. Słowackiego „Fantazy” w uwspółcześnionej formie w reżyserii Macieja Podstawnego. Zajęcia prowadziła Pani Magdalena Szpak -teatrolog, specjalistka ds. pedagogiki teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2014/2015

Bal karnawałowy dla gimnazjalistów jestwspaniałą okazją do integracji międzyszkolnej młodych mieszkańców miasta, a ponadtowyjątkową możliwością zaprezentowania talentu ipromowania młodzieńczych działań. W Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej 12 lutego 2015 roku już po raz 6 młodzież ostrowskich gimnazjów spotkała się na dorocznym balu, organizowanym prze Młodzieżową Radę Miasta.

   

  Czytaj więcej...

Strona 13 z 29Pierwsza   Poprzednia   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  Następna   Ostatnia