Aktualności
Archiwum 2013/2014

Jagoda Janiszewska z kl. 3d i Darian Torz z kl. 3b zakwalifikowali się do etapu regionalnego XII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, który odbędzie się 11 stycznia 2014 roku w Poznaniu. Konkurs organizowany jest co roku przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

  

Archiwum 2013/2014

Dnia 12 grudnia 2013 roku w naszym gimnazjum i leceum rozpoczęła się ogólnoświatowa akcja w obronie praw człowieka „Maraton Pisania Listów Amnesty International”. Podczas maratonu, który w szkołach potrwa przez dwa dni, nauczyciele wraz z uczniami będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

A w grudniową noc narodził się Ten
co powierzył nam Swój o miłości sen.
I choć każdy z nas niewiele o tym wie
może zasnąć i zbudzić się w Jego śnie


Tym pełnym miłości snem dzieliło się w 12 grudnia w czwartkowe popołudnie Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II podczas wspólnego integracyjnego kolędowania. Tradycją bowiem jest już w tej placówce Wigilia Integracyjna.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W listopadzie i grudniu gościliśmy w naszej szkole uczniów klas szóstych. Odwiedzili nas młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 5, 9 oraz 13. Wzięli oni udział w warsztatach naukowych, dzięki którym zapoznali się z nowymi dla nich przedmiotami jak chemia, fizyka czy geografia. Brali również udział w zajęciach o historii pisma i sami mieli okazję pisać gęsim piórem i wykonywali próbki pisma klinowego.
Nasi goście zwiedzali również szkołę, oglądali sale przedmiotowe i gimnastyczne a na strzelnicy sportowej oddali nawet kilka strzałów. Mamy nadzieję, że ta wizyta podobała się wszystkim i zapraszamy na Drzwi Otwarte w marcu!

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

8 grudnia 2013 roku w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się koncert „Otwarte serca dla Klaudii” zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”. W tym koncercie zaprezentowała swoje umiejętności wokalne także młodzież naszego gimnazjum i liceum ogólnokształcącego. Wolontariusze przekazywali gościom ulotki informacyjne oraz zbierali pieniądze, które zostaną przekazane uczennicom naszej szkoły. W ten sposób młodzież okazuje swoje serca i poświęca czas drugiemu człowiekowi.

   

  

Strona 18 z 28Pierwsza   Poprzednia   13  14  15  16  17  [18]  19  20  21  22  Następna   Ostatnia