Aktualności
Archiwum 2013/2014

W grudniu 2013 roku uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszego gimnazjum. Szóstoklasiści uczestniczyli w warsztatach tematycznych, dzięki którym zapoznali się z przedmiotami, których będą uczyć się w gimnazjum m.in. fizyką, chemią, biologią. Uczniowie poprzez świetną zabawę mogli przyswoić sobie konkretną wiedzę, co budziło ich zachwyt. Nasi gimnazjaliści opowiedzieli o życiu naszej szkoły i zaprosili na Drzwi Otwarte, które odbędą się w marcu.

    

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

16 grudnia, z okazji 32 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie młodzieży z działaczem IV SZZ "Solidarność" Region Południowa Wielkopolska p. Jerzym Sówką. Pan Sówka przybliżył uczniom wydarzenia związane z tym tak ważnym faktem z historii współczesnej naszej ojczyzny. Młodzież miała również okazję zapoznać się z cennymi źródłami historycznymi tematycznie związanymi ze stanem wojennym w naszym mieście. Spotkanie ze świadkiem historii jest elementem ogólnopolskiego projektu CEO "Opowiem Ci o wolnej Polsce", w którym nasza szkołą uczestniczy.

   

  

Archiwum 2013/2014

W sobotę 14 grudnia w hali sportowej naszego gimnazjum odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. W zawodach brali udział uczniowie pierwszej klasy sportowej naszego gimnazjum (kategoria młodzik rocznik 2000) oraz zespoły UKS Nike Kalisz, Start Konin i UKS Borek Wlkp. Z bardzo dobrej strony pokazała się nasza drużyna, podopieczni p. Rafała Stempniaka, którzy wygrali wszystkie mecze i w efektowny sposób wygrali cały turniej.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim zakończyło Maraton Pisania Listów z wynikiem 1745 listów. W Maratonie, który trwał 2 dni (12-13 grudnia 2013 r.) uczestniczyli pani Marlena Malag – Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, pan  Andrzej  Baraniak – Sekretarz Miasta, pan Andrzej Kornaszewski - Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 9 , dyrekcja, nauczyciele oraz  około  600 uczniów.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

13 grudnia uczniowie naszego gimnazjum przygotowali program słowno - muzyczny na spotkanie opłatkowe dla Rady Osiedla nr 4. Oprócz wspólnego śpiewania kolęd można było zastanowić się nad rolą wiary w życiu człowieka. Program stał się doskonałą okazją do uświadomienia sobie, że nasze miejsce jest przy Panu, bo wszyscy potrzebujemy Chrystusa i Jego miłości. Na koniec młodzież złożyła zebranym życzenia, aby Chrystus zapalił nad wszystkimi światło, pokazał drogę do Betlejem po naukę najtrudniejszej sztuki życia-miłości.

   

  Czytaj więcej...

Strona 17 z 28Pierwsza   Poprzednia   12  13  14  15  16  [17]  18  19  20  21  Następna   Ostatnia