Aktualności
Archiwum 2013/2014

W piątek 20 grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się na Wigilii Szkolnej. Pierwszym punktem świątecznego programu artystycznego było przedstawienie „Bóg się rodzi…”. Przygotowała je młodzież należąca do Koła Przyjaciół Patrona Szkoły, a przeplatane było kolędami w wykonaniu solistów oraz naszego chóru szklonego. Dzięki pięknym piosenkom i kolędom mogliśmy jeszcze bardziej poczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

   
 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

19 grudnia 2013 roku odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Miejski Zakład Oczyszczania „Odpadów segregowanie, to pozytywne działanie”. W tym konkursie uczennice naszego gimnazjum z klasy 1g: Milena Przybylak, Julia Śmigiel, Weronika Fitzner zdobyły II miejsce w kategorii gimnazja. Opiekunem konkursu była Małgorzata Suchorska. Gratulujemy!

  

Archiwum 2013/2014

18 grudnia 2013 roku wolontariusze z naszego gimnazjum i LOSO wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego, panią Marzeną Bugaj i panią Aliną Skrzypczak, uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Hospicjum Św. Józefa.
Spotkanie przy wigilijnym stole było okazją do podzielenia się opłatkiem, złożenia życzeń i wspólnego kolędowania. To także czas, aby choć na chwilę zatrzymać się i porozmawiać. Warto się postarać, aby każdego dnia znaleźć czas dla drugiego człowieka, bo to przecież takie ważne.

   

  

Archiwum 2013/2014

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Gimnazjum nr 4 a także IV Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wykładzie "Światło pracuje, czyli o zjawiskach z przedrostkiem foto". Wykład prowadzony przez dr Błażeja Gierczyka oraz dr Macieja Zalasa odbył się w Instytucie Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w dniu 17 lutego 2013 roku.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

“Dear Santa Claus,
Christmas is coming and I’m so excited about it. I can’t wait for this special time. It’s the best time of the year. I’m a fourteen-year-old girl. My name is…and despite the fact that I’m not a little girl any more, I’d like to get some presents.
I know that you give presents to kind children so I’ve always tried to be as nice as possible. I’m going to tell you why I deserve the presents.”
Oto fragment listu do św. Mikołaja, który przedstawiły uczennice naszego gimnazjum. Listy, czytane na ostrowskim rynku podczas jarmarku bożonarodzeniowego, przygotowali uczniowie ostrowskich gimnazjów. Młodzież naszej szkoły chętnie wzięła udział w tym zadaniu, zwłaszcza, że jest ono związane z radosnym oczekiwaniem na święta Bożego Narodzenia.

 

  

Strona 16 z 28Pierwsza   Poprzednia   11  12  13  14  15  [16]  17  18  19  20  Następna   Ostatnia