Aktualności
Archiwum 2013/2014

24 marca w naszym gimnazjum odbył się III Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. W konkursie wzięło udział 10 uczennic. Mogliśmy wysłuchać między innymi takich piosenek jak: „Titanium”, „Someone like you”, czy „People help people”.
Jury oceniało występy solistów, zwracając uwagę na stronę muzyczno – wokalną oraz na poprawność językową. W tym roku laureatami konkursu zostali: I miejsce – Karolina Stabrawa kl. III D, II miejsce – Weronika Daszczyk kl. I D, III miejsce – Marlena Wiśniewska kl. II D, wyróżnienie – Aleksandra Nawrot kl. I D. Serdecznie gratulujemy!

  

Archiwum 2013/2014

W dniu 23 marca grupa młodzieży naszego gimnazjum i liceum w składzie: Patryk Guzdzioł, Maciej Cieślak, Jakub Jarosik, Paweł Wołowicz i Damian Słowiński  po raz kolejny wzięła udział w spływie Ołobokiem.
Ołobok (Ołoboczka, Ostrowica) to rzeka w zachodniej Polsce, lewy dopływ Prosny. Położony w całości na terenie powiatu ostrowskiego. Jego długość wynosi 36 km, a średni przepływ 1,35 m3/sek. Obszar źródłowy znajduje się w pobliżu Raszkowa, na niewielkich wybrzuszeniach Wysoczyzny Koźmńskiej. Płynie w kierunku południowym i wschodnim, uchodzi do Prosny w okolicy Sławina (źródło: Wikipedia).

     

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 22 marca grupa młodzieży naszego gimnazjum i liceum, pod opieką pana Krzysztofa Łukowicza wzięła udział w rajdzie rowerowym; „Marzanna 2014”. Przy  iście wiosennej pogodzie, ponad 500 (!) uczestników postanowiło definitywnie pożegnać tegoroczną zimę. Mając na uwadze, że duża część uczniów w dniu następnym brała udział spływie kajakowym, postanowiliśmy nie forsować się zanadto i ostatecznie przemierzyliśmy na rowerach „symboliczne” 30 km+.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W sobotę 22.03.2014 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Staszica, odbył się etap miejski XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Zwycięstwo
na poziomie szkół gimnazjalnych odniósł w nim, reprezentujący nasze gimnazjum, uczeń klasy IIId Kacper Cegielski. Naszą szkołę reprezentował również i zajął wysokie 4 miejsce - Michał Jakubek, uczeń klasy IIc.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

18 marca odbył się w naszym gimnazjum 3. etap konkursu pod hasłem "Mistrz Ortografii". W finale wzięło udział 9 uczniów z całego powiatu. Uczestnicy konkursu pisali trudne dyktando. Uroczyste podsumowanie konkursu i rozstrzygnięcie odbędzie się w czerwcu.

   

  

Strona 10 z 28Pierwsza   Poprzednia   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Następna   Ostatnia