Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014

22 marca w Zespole Szkół Technicznych odbyło się podsumowanie Konkursu Informatycznego „Cyborg”. Była to już X edycja odbywająca się pod hasłem „Czy CYBORG zastąpi człowieka – Twoja wizja zrobotyzowanego świata”. Brali w nim udział uczniowie z gimnazjów z terenu Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatu. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu informatycznego oraz utworzenie prezentacji.
II miejsce w tym konkursie zajął uczeń naszego gimnazjum Michał Kasprzak z klasy 3a. Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  

Archiwum 2013/2014

Od roku szkolnego 2011/2012 młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II wspólnie z rówieśnikami z Francji, Niemiec, Danii i Włoch realizuje międzynarodowy projekt Comenius „Europa w moich oczach”.
W dniach 18 marca – 22 marca Publiczne Gimnazjum gości młodzież oraz opiekunów z wyżej wymienionych państw
. Wizyta naszych zagranicznych gości ma na celu podsumowanie i zakończenie projektu. Bardzo ważnym punktem polskiego programu było spotkanie z władzami miasta Ostrowa Wielkopolskiego, które odbyło się 19 marca w Forum Synagoga. W spotkaniu udział wzięli: Pani Marlena Maląg – Zastępca Prezydenta Miasta, dyrekcja szkoły – Pani Hanna Kolińska oraz Dorota Musiał, młodzież i nauczyciele z Danii, Francji, Niemiec, Włoch i Polski.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Dnia 7 marca 2013 roku w naszym gimnazjum odbył się XIV Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego „Alles auf Deutsch”, za zorganizowanie którego odpowiedzialna była pani Danuta Żywica.
Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
W konkursie wzięło udział 7 szkół, w sumie 28 uczestników. 

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 6 marca 2013r. odbył się Finał Gimnazjady Wojewódzkiej w Piłce Ręcznej Chłopców. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II było współorganizatorem tego turnieju.
Pierwszy mecz półfinałowy rozegraliśmy z Gimnazjum nr 7 Kalisz i odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 29-14.
W meczu finałowym spotkały się dwa najlepsze zespoły: zespół z Wągrowca i drużyna z naszego gimnazjum. W pierwszej połowie zarysowała się przewaga naszego zespołu. Natomiast druga połowa była niezwykle zacięta i wyrównana, jednak nasi szczypiorniści wykazali się lepszą skutecznością i ostatecznie wygrali 25-23. Tym samym zostaliśmy Najlepszym Gimnazjum w Wielkopolsce w rozgrywkach piłki ręcznej chłopców.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Marzec to pora roku, kiedy wbrew panującej aurze, wszyscy myślą już o wiośnie, kwitnących drzewach, spacerach w blasku słońca. Dookoła zauważamy zmiany i sami potrzebujemy zmian na wiosnę; chcemy zadbać o swoje ciało, ale i duszę. Dlatego też kolejna odsłona Babskiego Gadania odbyła się już w iście wiosennym klimacie.
W miniony wtorek tj. 5 marca w naszym gimnazjum po raz kolejny spotkała się płeć piękna, by dyskutować o ważnych kwestiach.

   

  Czytaj więcej...

Strona 9 z 26Pierwsza   Poprzednia   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Następna   Ostatnia