Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014

W miniony weekend zespół młodziczek UKS Basket przy Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II  brał udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski U-14 w Pruszczu Gdańskim.
Młode zawodniczki Basketu rozegrały trzy mecze z drużynami z Piekar Śląskich, Pruszcza Gdańskiego i Wrocławia. Nasze dziewczęta wszystkie trzy spotkania rozstrzygnęły na swoją korzyść i z pierwszego miejsca awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski młodziczek, które odbędą się w dniach 26-28 kwietnia.

  

Archiwum 2013/2014

Nasze gimnazjum przystąpiło do realizacji projektu „Być człowiekiem kulturalnym”.
W I edycji pod hasłem „Jestem kulturalny, a Ty?” biorą także udział  Szkoła Podstawowa nr 9 i Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek. Celem projektu jest podniesienie poziomu kultury osobistej uczniów poprzez promowanie kulturalnych zachowań w życiu codziennym.

  

Archiwum 2013/2014

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej Spółdzielni aktywnie działają jako wolontariusze. Chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Swoją wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka okazują również poprzez współpracę z Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim.
Tym razem wolontariusze wzięli udział w „Niedzieli Żonkilowej”, która odbyła się 14 kwietnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

9 kwietnia 2013 r. w naszym gimnazjum odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Ten zegar stary…”. Projekt realizowała czternastoosobowa grupa uczniów z klasy 1c pod opieką p. Katarzyny Furman, p. Marii Owczarek  i p. Katarzyny Dziamskiej. Przedsięwzięcie to było elementem gminnego projektu „Matematyka jest wszędzie” i miało na celu położenie nacisku na korelację nauczania i podniesienie jakości nauczania.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Ołobok (Ołoboczka, Ostrowica) to rzeka w zachodniej Polsce, lewy dopływ Prosny. Położony w całości na terenie powiatu ostrowskiego. Jego długość wynosi 36 km, a średni przepływ 1,35 m3/sek. Obszar źródłowy znajduje się w pobliżu Raszkowa, na niewielkich wybrzuszeniach Wysoczyzny Koźmińskiej. Płynie w kierunku południowym i wschodnim, uchodzi do Prosny w okolicy Sławina (źródło: Wikipedia).

     

  Czytaj więcej...

Strona 7 z 26Pierwsza   Poprzednia   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Następna   Ostatnia