Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014

17 maja 2013 roku odbył się XI Międzygimnazjalny Konkurs Chemiczny, który co roku organizuje Gimnazjum w Sieroszewicach.  Budzenie i rozwijanie wśród uczniów gimnazjum zainteresowań chemią oraz kształtowanie postaw proekologicznych to główne cele konkursu, który w tym roku odbył się pod hasłem „Z metalami za pan brat”.
Uczestnicy konkursu mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w różnych formach konkursu: jeden z dziesięciu, rozwiązywanie rebusów, krzyżówek oraz wykonywanie doświadczeń chemicznych.
Uczniowie naszego gimnazjum Katarzyna Jasiak i Remigiusz Góralski z klasy 3a zajęli I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

  

Archiwum 2013/2014

15 maja 2013 roku uczniowie klasy 3C w ramach realizacji projektu „Woda wokół nas ” wzięli udział w wycieczce dydaktycznej nad staw Górecznik w Przygodzicach. Kompleks rekreacyjny to idealne miejsca, aby w otoczeniu przyrody podziwiać niesamowite krajobrazy stawu Górecznik.
Celem wyjazdu było poznanie i zbadanie fauny i flory zbiornika wodnego oraz jego otoczenia. Pobrane próbki oraz zaobserwowane okazy roślin i zwierząt zostały opisane i udokumentowane w postaci zielników, mokrych preparatów oraz fotografii. 

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Zakończył się międzyszkolny konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych "Ostrów Wielkopolski - moje miasto". Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 maja 2013 roku w Parku Miejskim podczas tegorocznych MajOstaszków.
Założeniem konkursu było zamieszenie na ogólnodostępnej platformie internetowej „SuperMemo” prac przedstawiających ważne miejsca, budowle i zabytki Ostrowa Wielkopolskiego.
 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

14 maja rozpoczął się cykl zajęć lekkoatletycznych, realizowanych w ramach projektu: „Realizacja dodatkowych zajęć lekkoatletycznych dla uczniów gimnazjów w Ostrowie Wielkopolskim”. Kilkunastu uczniów  naszej szkoły zadeklarowało swój udział w tych zajęciach. Treningi odbywać się będą na nowym boisku Szkoły Podst. nr 1, pod okiem doświadczonego instruktora – pana Marka Walczaka. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby dołączyć go grona lekkoatletów o kontakt z nauczycielami wychowania fizycznego.

 

  

Archiwum 2013/2014

13 maja 2013 roku odbył się w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs "Śladami graniastosłupów". Podczas konkursu uczniowie z klas drugich musieli sie wykazać nie tylko wiedzą o ratuszu, kościele NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim oraz Pałacu Myśliwskim w Antonienie, ale także umiejętnosciami matematycznymi dotyczącymi obliczania obwodów figur płaskich i objętości graniastosłupa.
Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Natalia Moch i Dominika Kurcz kl. 2f, II miejsce - Aleksandra Bednarz i Jakub Franka kl. 2b, III miejsce - Joanna Bartczak i Wiktoria Nowaczyk kl. 2d. Serdecznie gratulujemy!
Konkurs zorganizowała p. Beata Kapoła oraz uczniowie z klasy II g biorący udział w projekcie "eSzkoła - Moja Wielkopolska".

     

  

Strona 4 z 26Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia