Archiwum 2012/2013

25 maja 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum reprezentujący UKS SPARTA brali udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Koninie. W turnieju wzięło udział 6 drużyn.
Nasza drużyna wygrała w finale z zespołem z Poddębic 21 - 12 i zajęła I miejsce w turnieju.
Najlepszym zawodnikiem zespołu został Patryk Marciniak a najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Foterek z UKS SPARTA.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Drużyna naszego gimnazjum zajęła V miejsce w Ogólnopolskim Finale Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego rozegranym w Solinie w dniach 19-22 maja. Aktualni Mistrzowie Wielkopolski: Maciej Chmielarz (3a), Filip Michalski (1c), Augustyn Michalak (3a), Katarzyna Jasiak (3a) i rezerwowi: Daniel Cicharski (3a), Justyna Świtała (3a) w 11 rozegranych meczach uzyskali 4 zwycięstwa, 4 remisy i 3 porażki.

   

  Czytaj więcej...

W ramach projektu „Matematyka jest wszędzie” uczniowie klas drugich z naszego gimnazjum, w roku szkolnym 2012/2013 realizowali projekt „Symetria osiowa wokół nas”, korelując matematykę z fizyką i historią.
Po zapoznaniu się z pojęciem symetrii osiowej i figurami osiowosymetrycznymi, uczestnicy projektu wyruszyli w teren w poszukiwaniu „symetrii osiowej”. Okazało się, że jest ona wszędzie.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

21 maja 2013 roku, w ramach Dni Otwartych Warsztatu Terapii Zajęciowej „Tęcza”, uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Konkursie „Tworzyć każdy może”.
Nasza drużyna w składzie: Maja Biegańska, Weronika Przybyłek i Maksymilian Kaplicki, pod opieką Przewodniczącej ds. Integracji Panią Izabelą Michalak, wylosowała pracownię, w której pod opieką instruktora oraz uczestników Warsztatów wykonywała prace z papierowej wikliny. Mimo licznych obaw wykonane prace zyskały wysoką ocenę, a współpraca, życzliwość i wspólna integracja - uznanie organizatorów. W dogrywce, polegającej na wykonaniu „ósemki” na wózku inwalidzkim, zajęliśmy II miejsce.

   
 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniach 19 – 20 maja odbył się spływ kajakowy – „Prosna 2013”. Grupa młodzieży z naszego gimnazjum, pod opieką pana Krzysztofa Łukowicza, łącząc siły z absolwentami naszej szkoły, wzięła udział w tym historycznym już spływie. W tym roku pokonać trzeba było drugi – „środkowy” odcinek od Przystajni do Jastrzębnik (ok. 50 km, podzielone na trzy części). Nasi uczestnicy mięli okazję zmierzyć się z przeszkodami przyspieszającymi nagle nurt, meandrami rzecznymi, betonowymi progami, jazami, a także często występującymi, przewróconymi w poprzek rzeki drzewami. Kształtując swoje umiejętności niejednokrotnie przekonali się (np. wpadając do wody !), że spływ wymaga skupienia i wcześniejszego planowania działań.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Strona 3 z 26Pierwsza   Poprzednia   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia