Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014

Od 17 października 2012 r. w naszym gimnazjum rozpoczęły się zajęcia w ramach Akademii Uczniów Kreatywnych.
Przesłaniem AUK jest stworzenie klimatu do odkrywania uczniowskich pasji w oparciu o różne formy twórczej aktywności młodych ludzi oraz rozwijanie współpracy dzieci i nauczycieli różnych poziomów edukacyjnych na rzecz twórczego rozwoju każdego ucznia.

    

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 13 października odbył się pieszy marsz na orientację – „InoOstro”, który jak w roku poprzednim zorganizowany był przy Szkole Podstawowej nr 13 (Osiedle Pruślin). Wśród przybyłych na miejsce drużyn znalazła się także grupa młodzieży z naszego gimnazjum. Uczestnicy mięli do pokonania 4 km traktów leśnych i bezdroży w określonym czasie. Niezbędne okazały się umiejętności orientacji w terenie, czytania mapy i spostrzegawczość, gdyż spełnieniem wymogów marszu na orientację było odnalezienie ponad 10 ukrytych lampionów (punktów orientacyjnych właściwych i mylących) i spisania ich kodów. Za spóźnienia i pomyłki sędzia – skrupulatnie - doliczał punkty karne. Wszyscy mięli okazję sprawdzić swoje umiejętności a na najlepszych czekały nagrody.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W miniony piątek 12 października 2012 r. grupa uczniów Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II wróciła z tygodniowej wizyty w partnerskiej szkole LycéeCarcouët w miejscowości Nantes. Ostrowska młodzież odwiedziła swoich francuskich rówieśników w ramach europejskiego projektu Comenius realizowanego wspólnie z czterema państwami: z Danią, Niemcami, Włochami, Francją. Dzięki finansowemu wsparciu pozyskanemu z funduszy europejskich dla projektu „Europa w moich oczach” ośmioro uczniów wraz ze szkolnym koordynatorem Kamilą Mikołajczyk oraz opiekunem Izabelą Konieczną-Półtorakmiało okazję poznać system szkolnictwa, styl życia oraz piękno tamtejszego regionu.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

„Panie dyrektorze, Pan tak nie może!” – tak można by zatytułować przedstawienie, które przygotowali uczniowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Reforma szkolnictwa przedstawiona na wesoło wszystkich wprawiła w dobry nastrój.
W drugiej części spotkania wystąpiły dwa zespoły: drużyna  uczniów i drużyna nauczycieli. Oba zespoły musiały wykazać się umiejętnością logicznego myślenia. Gra do samego końca była bardzo wyrównana. Ostatecznie jednym punktem wygrała drużyna nauczycieli.
Na zakończenie uczniowie podziękowali nauczycielom, życząc im wielu sukcesów i zadowolenia z pracy.

   

  

Archiwum 2013/2014

Ostrów Wielkopolski przeżywał uroczysty ingres Biskupa Kaliskiego do świątyni p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Konkatedra to drugi kościół Biskupa w Diecezji. Na tej uroczystości nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Zachęcamy do przeczytania relacji z ingresu Biskupa Edwarda Janiaka  na stronie diecezji kaliskiej.

   

  

Strona 22 z 26Pierwsza   Poprzednia   17  18  19  20  21  [22]  23  24  25  26  Następna   Ostatnia