Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014

27 października 2012 w Koźminie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców.
W turnieju wzięły udział następujące drużyny:
1. Gimnazjum Koźmin
2. KPR OSTROVIA
3.Gimnazjum Nowe Skalmierzyce
4.Publiczne Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej Ostrów Wielkopolski.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna naszego gimnazjum wygrywając wszystkie mecze.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

24 października w naszym gimnazjum odbył się X Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny. Co roku cieszy się on dużą popularnością wśród uczniów gimnazjów naszego miasta a także okolic.
Sprawdzając swoją wiedzę uczniowie rozwiązywali test teoretyczny obejmujący ogólną wiedzę z zakresu informatyki oraz wykonywali zadania praktyczne sprawdzające ich umiejętności pracy z programem MS Word i MS Excel.
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszego gimnazjum:
I miejsce zajął Michał Kasprzak, II miejsce - Marcin Prymas, a III miejsce – Patryk Hełka. Wszyscy są uczniami klasy 3a.
Wyróżnienie otrzymał  Adam Guździoł z Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

We wtorek 23 października w naszym gimnazjum odbyły się kolejne już zajęcia w ramach Akademii Uczniów Kreatywnych. Tym razem uczniom klas VI ostrowskich szkół podstawowych zaproponowano przygodę z teatrem. Podczas pierwszych zajęć z cyklu warsztatów teatralnych „Integracja przez teatr”, młodzi aktorzy mięli okazję poznać tajniki aktorskiego fachu, natomiast w części warsztatowej m.in. doskonalili dykcję, ćwiczyli prawidłowy oddech, zwrócono uwagę na prawidłową emisję głosu.
Wtorkowe zajęcia przyniosły uczestnikom wiele radości i satysfakcji, a to w dużej mierze dzięki Panu Adamowi Wasieli, który na prośbę organizatorów zechciał włączyć się w pracę z młodzieżą i poprowadził warsztaty teatralne.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Dnia 22 października 2012 r. nauczyciele wraz z uczniami przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego „Matematyka jest wszędzie”. Głównym założeniem projektu jest zagadnienie nauczania matematyki w korelacji z innymi przedmiotami szkolnymi. Natomiast celem dalekosiężnym jest zwiększenie efektywności nauczania.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

22 października odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty w ramach Akademii Uczniów Kreatywnych. Uczniowie klas szóstych uczestniczyli w warsztatach chemicznych „Od eksperymentu do wiedzy”. Uczestnicy zajęć mieli okazję poznawać, krok po kroku, tajniki tej dziedziny nauki i uczyć się wyrażać je „językiem chemicznym”.
Uczniowie zapoznali się ze sprzętem i szkłem laboratoryjnym stanowiącym wyposażenie pracowni , oraz poznali podstawowe czynności laboratoryjne. Obserwowali i samodzielnie wykonywali niezwykle ciekawe eksperymenty . Zajęcia były doskonałą okazją do poznania nauki przyrodniczej jaką jest chemia.

   

  Czytaj więcej...

Strona 21 z 26Pierwsza   Poprzednia   16  17  18  19  20  [21]  22  23  24  25  Następna   Ostatnia