Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014

9 listopada odbył się etap szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Do etapu rejonowego
, który odbędzie się 15 grudnia 2012 w ODN w Kaliszu zakwalifikowali się:
Katarzyna Jasiak kl. 3a, Marcin Prymas kl. 3a i Bartosz Pałat z kl. 3e.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym!

  

Archiwum 2013/2014

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”
„Nie wolno zostawić świata, jakim jest.”
Słowami Ojca Świętegoi Janusza Korczaka 6 listopada 2012 rokurozpoczęła się w naszym gimnazjum uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

Nie bez powodu. Szkoła nosi imię Papieża, z kolei Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił Rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka. Dla dzisiejszego świata  ludzie Ci stali się wzorem bezinteresownej służby na rzecz każdego człowieka -  dorosłego i dziecka, zwłaszcza tego pokrzywdzonego i potrzebującego. Uważali, że mają obowiązek troszczyć się o świat, o człowieka.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Listopad to miesiąc , w którym w zadumie wspominamy naszych zmarłych. Spotykamy się przy ich grobach wierząc, że osiągnęli już kres swojej wędrówki – życie wieczne. Są jednak groby przy których nikt się nie zatrzyma. Uczniowie naszego gimnazjum pamiętają o takich grobach. Jednym z nich jest mogiła Katarzyny Sobaszkowej, matki błogosławionego Aleksego Sobaszka, męczennika II wojny światowej. Należy nadmienić, że Błogosławiony Aleksy Sobaszek związany był z naszym miastem i regionem.

 

  

Archiwum 2013/2014

Dużą popularnością cieszyły się kolejne zajęcia w ramach Akademii Uczniów Kreatywnych. Tym razem uczniowie klas VI, którzy zagościli w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, mięli okazję wcielić się w rolę prawdziwych fotografów oraz nietuzinkowych modeli. 30 października bowiem odbyły się inauguracyjne zajęcia z cyklu W obiektywie życia w ramach AUK. Uczestnicy Szkolnego Koła Fotograficznego Obiektyw wraz z opiekunem panem Szymonem Matyśkiewiczem zaprosili swoich gości do ciekawej przygody z fotografią.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 28 października odbył się w Ostrowie jubileuszowy 50 Międzynarodowy Bieg Niepodległości. Bieg odbył się mimo niskiej temperatury i wilgotnego powietrza, co dodatkowo zasługuje na uznanie dla startujących w nim zawodników. W tegorocznym biegu wzięła udział grupa dziewcząt z naszej szkoły: Agata Czerniejewska, Lena Dominiczak, Aneta Grzesiak i Jagoda Kuczma. Dziewczęta biegły na dystansie 1200 m, a najlepsza z naszej reprezentacji okazała się Agata Czerniejewska, która po wycieńczającej  rywalizacji zajęła III miejsce! Gratulujemy!

   

  

Strona 20 z 26Pierwsza   Poprzednia   15  16  17  18  19  [20]  21  22  23  24  Następna   Ostatnia