Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014

W związku z projektem Akademia Uczniów Kreatywnych kierowanego do uczniów klas szóstych szkół podstawowych, w poniedziałek 11 lutego w naszym gimnazjum odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego konkursu „Przygoda z przyrodą”.
W konkursie przyrodniczym udział wzięły 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych nr 1, 4, 6, 9 oraz 13. W sumie uczestniczyło w nim 15 osób, a kibicowało im wielu kolegów ze szkolnej ławki, którzy przybyli do nas, aby dopingować reprezentację swojej szkoły.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Grupa uczniówz naszego gimnazjum wróciła w sobotę 9 lutego z tygodniowego pobytu na Sycylii, w mieście Agrigento. Młodzież realizowała tam kolejne zadania międzynarodowego projektu Comenius „Europa w moich oczach” wraz ze swymi rówieśnikami z Danii, Francji, Włoch i Niemiec. Wizyta na tej pięknej wyspie miała na celu nie tylko poznanie kulinarnych przysmaków ale także systemu szkolnictwa, zwyczajów, tradycji oraz wyjątkowych zakątków  tego regionu.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 8 lutego  2013 roku w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W konkursie wzięło udział czterech uczniów naszego gimnazjum: Katarzyna Jasiak, Marcin Prymas i Remigiusz Góralski z kl. III a oraz Krystian Andruszkiewicz z kl. III c. Dwoje uczniów, Katarzyna Jasiak i Marcin Prymas, zostało laureatami tego konkursu i awansowało do etapu wojewódzkiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  

Archiwum 2013/2014

W ubiegłym tygodniu reprezentacja naszego gimnazjum rozpoczęła rozgrywki o mistrzostwo wielkopolski w piłce ręcznej chłopców w ramach Gimnazjady 2013. Dotychczas rozegraliśmy turnieje o mistrzostwo miasta, powiatu, rejonu wszystkie wygrywając i tym samym awansowaliśmy do półfinału mistrzostw województwa. Turniej półfinałowy zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

4 lutego 2013 roku odbyła się 7. edycja powiatowego międzyszkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości K. K. Baczyńskiego. Organizatorami konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z miasta i powiatu ostrowskiego była Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz 101 DHS im. K. K. Baczyńskiego.
Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi postacią K. K. Baczyńskiego, jego twórczością i przybliżenie problematyki II wojny światowej oraz promocja czytelnictwa.

  Czytaj więcej...

Strona 13 z 26Pierwsza   Poprzednia   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  Następna   Ostatnia