Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014

Dzień 28 czerwca to w roku szkolnym 2012/2013 data bardzo wyczekiwana, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Tego bowiem dnia w szkołach w całej Polsce odbywały się uroczystości zakończenia roku szkolnego, a tym samym pełne radości powitania wakacji letnich. Był to wyjątkowy dzień dla rocznika 1997, bowiem Ci właśnie uczniowie w miniony piątek stali się absolwentami gimnazjum. Młodzież naszego gimnazjum tą przyjemną uroczystość rozpoczęła częścią artystyczną pt. Człowiek potrzebuje człowieka, która to wprowadziła wszystkich w refleksyjny klimat, a jej przesłanie mówiło, że życie wśród ludzi nie jest prostym zadaniem;  nikt nie przychodzi na świat z tą umiejętnością. Wszyscy musimy się jej uczyć.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

24 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu „Poznaj przeszłość Diecezji Kaliskiej’’ organizowanym przez Kurię Diecezjalną w Kaliszu. Była to już druga edycja tego konkursu. Jego celem było upamiętnienie postaci, wydarzeń i miejsc naszej diecezji. Do konkursu przystąpiło 42 uczestników z 34 pracami tematycznymi.
Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie uczennice: Agata Kowalczyk i Eliza Piórkowska. W gronie laureatów znalazła się uczennica klasy pierwszej- Eliza Piórkowska z klasy 1f, która za przygotowanie albumu o parafii w Wysocku Wielkim zdobyła I miejsce w diecezji. Dyplomy uczestnikom wręczał ks. biskup ordynariusz Edward Janiak. Nadzór nad konkursem sprawowała pani Marzena Bugaj.

   

  

Archiwum 2013/2014

Nasze gimnazjum aktywnie włączyło się w happening „Przestańmy biec!”, który odbył się na Ostrowskim Rynku w dni u 22 czerwca 2013 roku. Zadanie to jest integralną częścią Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki zainicjowanej przez Komendę Główną Policji.
W tym dniu  przed Ratuszem o godz.16.00, łącząc się w społecznym zrywie z całym krajem przez 60 sekund wsłuchiwaliśmy się się w miarowe bicie własnego serca. Dlaczego? Aby zrozumieć, że „życie to taki bal, na który nas nie zaproszą po raz drugi”.

  

Archiwum 2013/2014

21 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Staroprzygodzkiej podsumowano obchody 60-lecia Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego. Przy tej okazji odbyły się wyścigi rzędów oraz rywalizacja w przeciąganiu liny pomiędzy drużynami poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjów. Dodatkową atrakcją była tańczona przez wszystkich zumba. Na szczęście tym razem pogoda nam dopisała.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Drużyna naszego gimnazjum zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej w ramach rywalizacji w IX Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży.
Turniej odbywał się w Radomiu w dniach 13 – 16 czerwca i brało w nim udział 16 najlepszych gimnazjów z kraju. Wszystkie drużyny drogą losowania zostały podzielone na grupy. Nasza drużyna trafiła do bardzo mocnej grupy razem z zespołami z Morąga, Łodzi oraz zeszłorocznymi mistrzami Polski, drużyną z Płocka. Po zaciętych i emocjonujących meczach drużyna Publicznego Gimnazjum znalazła się w półfinale. Rewelacyjna walka z drużyną z Mielca dała nam awans do wielkiego finału.

   

  Czytaj więcej...

Strona 1 z 26Pierwsza   Poprzednia   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia