Archiwum
Archiwum 2013/2014

18 kwietnia dwie uczennice naszego gimnazjum: Wiktoria Konopińska (kl. I F) i Lilianna Smółka (kl. III E) wzięły udział w VIII Międzygimnazjalnym Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym przez Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek. W konkursie wystąpiło 17 utalentowanych gimnazjalistek.  Wiktoria zaśpiewała piosenkę „ Take a bow” z repertuaru Rhianny, a Lilianna wykonała utwór  „What’s a woman” zespołu Vaya Con Dios i otrzymała wyróżnienie.  Gratulujemy!

   

  

Archiwum 2013/2014

W niedzielę 15 kwietnia 2012 r. w auli Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbyła się „Biesiada z żonkilem”.
W ramach niedzieli żonkilowej organizatorzy – Hospicjum św. Józefa, Ostrowski Klub Amazonek oraz Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej, zadbali o atrakcyjny i bogaty repertuar uroczystości. W spotkaniu uczestniczyli: Andżelika Możdżanowska – senator RP, Piotr Walkowski – poseł, Paweł Rajski – Starosta Ostrowski, Marlena Maląg – Zastępca Prezydenta Miasta, Andrzej Leraczyk – Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego, Lidia Sobócka – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych, ks. Krystian Kowalski, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz lokalne media.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 13 kwietnia b.r. uczniowie Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej uroczyście obchodzili 72 rocznicę zbrodni katyńskiej i 2 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Młodzież uczestniczyła w apelu przypominającym o okolicznościach tragicznych dla naszego narodu wydarzeń z najnowszej historii Polski.
Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar oraz zapalono symbolicznie znicze. Apel ten był wyrazem hołdu młodzieży wobec poległych, a także lekcją patriotyzmu.

 

  

Archiwum 2013/2014

Po raz czwarty w Poznaniu odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie MOJA WIELKOPOLSKA. Konkurs organizowany był pod patronatem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, portalu Zielona lekcja.pl oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego głównym celem jest popularyzacja idei ochrony przyrody, uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko oraz zapoznanie z zasobami obszarów chronionych Wielkopolski.
Uczennica klasy trzeciej, Patrycja  Janiszewska została finalistką tego konkursu.
Sukces tym większy, że w pierwszym etapie konkursu, który odbył się 5.04. w Poznaniu, wzięło udział ponad stu uczestników z całej Wielkopolski.

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

12 kwietnia 2012 roku na terenie parku w Odolanowie, odbył sie finał powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Jak juz wcześniej inforowaliśmy, nasze gimnazjum reprezentowali: Dorota Stasiak i Michal Majer, Którzy nie zawiedli naszych oczekiwań. Jak przystało na prawdziwych sportowców uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się tym razem na malowniczych trasach w Żerkowie 21 kwietnia br. W soich kategoriach wiekowych wrśód dziewcząt  klas III najlepsza okazała sie Dorota Stasiak, Michał Majer tym razem uzyskał trzeci czas.
Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi p. Grzegorzowi Judzińskiemu i życzymy sukcesów w finale wojewódzkim!

     

  

Strona 7 z 24Pierwsza   Poprzednia   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Następna   Ostatnia