Archiwum
Archiwum 2013/2014

W dniu 5 czerwca cała społeczność Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i Liceum Ogólnokształcącego odśpiewała wspólnie hymn narodowy, łącząc się w ten sposób  z drużyną reprezentacji Polski w piłce nożnej. To była wielka moc , którą przesłaliśmy biało-czerwonym. Od tego dnia w szkołach Spółdzielni Oświatowej dominuje kolor bieli i czerwieni- w strojach, na gazetkach szkolnych, w salach lekcyjnych. Młode pokolenie Polaków pięknie wyraziło swój patriotyzm.

  

Archiwum 2013/2014

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski przygotował drugą edycję konkursu „Wojna pokoleń: nauczyciele kontra uczniowie”. W konkursie wzięło udział pięcioro nauczycieli i pięcioro uczniów. Zmagania konkursowe przebiegały w pięciu kategoriach: pytania, kalambury, piosenka, literowanie i plotka. Po długich zmaganiach, podobnie jak w ubiegły roku, zwyciężyła drużyna nauczycieli. Każda drużyna otrzymała słodkie nagrody oraz pamiątkowe medale.

   

  

Archiwum 2013/2014

Szachiści naszej szkoły uczestniczyli w dniach 25 – 28 maja w Drużynowych Mistrzostwach Polski Gimnazjów. Drużyna w składzie: Maciej Chmielarz, Augustyn Michalak, Daniel Cicharski, Katarzyna Jasiak i Justyna Świtała (wszyscy z klasy 2a) zajęła 15 miejsce uzyskując 5 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek. W zawodach zwyciężyła drużyna Gimnazjum Nr 13 z Wrocławia, dalsze miejsca zajęły drużyny Gimnazjum Nr 3 z Suwałk i Gimnazjum Nr 1 z Bełchatowa.
Serdeczne gratulacje!
Wyniki szczegółowe: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_2515/final_standings_teams&11.html

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Kolejny udany start odnotowali nasi młodzi lekkoatleci, którzy 24 maja wzięli udział w Finałach Rejonu Indywidualnych Mistrzostw w lekkiej atletyce, które odbyły się na obiektach klubu sportowego ,,Stal’’ w Ostrowie Wielkopolskim.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się znana już ze swych sportowych sukcesów Dorota Stasiak, która w biegu na 1000 m niczym samolot F-16 wyprzedziła na ostatniej prostej zawodniczkę z Ostrzeszowa uzyskując tym samym swój najlepszy wynik w tym sezonie.
Z kolei w biegu na 300m nasze gimnazjum reprezentowała najmłodsza, ale również niezwykle utalentowana, Agata Czerniejewska co udowodniła swoim biegiem uzyskując drugi wynik dnia i tym samym zajęła II miejsce w tej konkurencji .

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Tradycją naszego gimnazjum a także liceum stało się coroczne sadzenie drzew w ramach międzynarodowego projektu realizowanego na wszystkich kontynentach przez  ENO-Environment Online. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu 22 maja 2012 sadząc kolejne drzewa na terenie szkoły, jednocześnie łącząc się w działaniu z innymi placówkami na całym świecie. Akcja ta jest symbolem współpracy i wspólnym przedsięwzięciem kultywującym edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Dobra praktyka, a więc sadzenie i pielęgnacja nowych drzew, stanowi podstawę w szerzeniu proekologicznych postaw oraz ochronie środowiska naturalnego. Cieszymy się, iż kolejny raz mamy możliwość uczestniczenia w tym projekcie.
Koordynatorkami akcji były p. Izabela Konieczna-Półtorak i p.Kamila Mikołajczyk.

  

Strona 3 z 24Pierwsza   Poprzednia   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia