Archiwum
Archiwum 2013/2014


30 września w naszym gimnazjum odbyły się demokratyczne wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. O stanowisko przewodniczącego szkoły ubiegało się sześcioro kandydatów. Wybory poprzedzała dwutygodniowa kampania wyborcza, podczas której kandydaci mieli okazję przedstawić swoje pomysły na działalność Samorządu Uczniowskiego i  przekonać do siebie wyborców.
W wyborach uczestniczyło 243 uczniów. Głosowanie odbywało się w godzinach 9:45 – 11:40, przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. Po zamknięciu lokalu wyborczego, komisja bardzo skrupulatnie przeliczyła wszystkie głosy i sporządziła protokół. Tylko cztery głos okazały się nieważne, co świadczy o poważnym podejściu naszych gimnazjalistów do wyborów.
Przewodniczącym szkoły został Patryk Piotrowski z klasy III C, I zastępcą przewodniczącego została Patrycja Janiszewska z klasy III H, II zastępcą przewodniczącego została Maja Kasprzak z kl. III A, a sekretarzem Daria Marciniak, uczennica klasy II H.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji podejmowanych przez nich działań.

   

  

Archiwum 2013/2014

Dnia 28 września z przed gmachu naszej szkoły wyruszył autokar pełen fotografów pragncych uchwycić piękno przyrody. Członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego „Obiektyw“ wraz z opiekunem panem Szymonem Matyśkiewicznem udali się na całodzienną wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu było poznańskie ZOO.
Podczas trzygodzinnej trasy zdążyliśmy zapoznać się z warunkami, w których żyją tamtejsze zwierzęta. Kolorowe ptaki przyciągały nas swoim świergotaniem, małpy sztuczkami a lwy i tygrysy swoją siłą. Każdy ruch poznańskich mieszkańców ZOO został uchwycony przez sprawnie działającą grupę fotografów z naszej szkoły.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

24 września odbyła się w Ostrowie cykliczna X impreza, „Święto roweru - europejski dzień bez samochodu”. W imprezie mogli uczestniczyć wszyscy chętni posiadający sprawny rower bez względu na wiek. Rajd rozpoczął się paradą ulicami miasta, następnie grupy pod przewodnictwem opiekunów (w naszym przypadku był to pan Krzysztof Łukowicz) rozjechały się na wybrane wcześniej trasy. W tym roku grupa uczniów z naszej szkoły pokonała ponad 30 km. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że znaczny odcinek tej trasy nasza drużyna pokonała czarnym szlakiem. Ci, którzy interesują się turystyką wiedzą, że „amatorzy” – niejednokrotnie – nie mają tam czego szukać. W trakcie zmagań z różnymi rodzajami nawierzchni i terenu, nasi cykliści świetnie sobie radzili.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 22 września w oczyszczalni ścieków w Rąbczynie w ramach zajęć interdyscyplinarnych odbyły się warsztaty chemiczne dla uczniów Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej. Uczniowie zapoznali się z procesem oczyszczania ścieków. Zwiedzili wszystkie obiekty oczyszczalni poznając zasadę ich działania i rolę jaką pełnią w procesie oczyszczania ścieków.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Poezja - wzruszenie i powiew, który
w trzech kropkach mieszka za przecinkiem
Czesław Miłosz

W czwartek 22 września w naszym gimnazjum odbyły się eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego „Miłosz na sto”, organizowanego przez Ostrowskie Centrum Kultury, w ramach 19. Festiwalu „Wszystko Jest Poezją”. Rok 2011 został ogłoszony Rokiem Czesława Miłosza, w tym bowiem roku mija 100. rocznica urodzin poety. Uchwalony przez Sejm Rok Miłosza jest więc okazją do przypomnienia poety i jego dzieła, a także szansą głębszej refleksji na temat poezji, literatury. W całej Polsce odbywają się festiwale literackie, konferencje naukowe, warsztaty, konkursy i szereg innych uroczystości poświęconych pamięci Czesława Miłosza.

      

  Czytaj więcej...

Strona 22 z 24Pierwsza   Poprzednia   15  16  17  18  19  20  21  [22]  23  24  Następna   Ostatnia