Archiwum
Archiwum 2013/2014

W dniu 11 października przy deszczowej pogodzie w odolanowskim parku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Sztafetowych Biegów Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jak już wcześniej wspominaliśmy na "naszej stronie" (04.10.11 r.), reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum zakwalifikowała się do ww. zawodów. Po zaciętej walce, dziewczęta zdobyły - wysokie - II miejsce. Niestety to nie wystarczyło, aby awansować do mistrzostw wielkopolski. Serdecznie gratulujemy!

    
  

Archiwum 2013/2014

Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Trzeba pogodzić się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie – takimi słowami uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Publicznego Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej  rozpoczęli część artystyczną inauguracji Jesiennej Edycji Pól Nadziei, która miała miejsce 11 października.
To niezwykle ważna data dla obydwóch szkół oraz dla Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim,
z którym to wymienione placówki od lat współpracują. Efektem wieloletniej współpracy jest tegoroczna inauguracja Jesiennej Edycji Pól Nadziei.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Minął już zaledwie miesiąc nauki w nowym roku szkolnym, a nasza młodzież miała okazję uczcić i złożyć hołd patronowi swojej Szkoły - wybitnemu Polakowi - Janowi Pawłowi II. Mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w kolejnym już spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. 

         

                                

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

4  października, podczas pięknej pogody i przy dopingu dyrektorów wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Andrzejem Kornaszewskim na czele, odbyły się Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Reprezentacje dziewcząt i chłopców - naszej szkoły - wspaniale się zaprezentowały, zdobywając kolejno; dziewczęta I miejsce (nie dając przeciwniczkom żadnych szans), co zapewniło drużynie awans do Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego, chłopcy III miejsce.

 

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniach od 25 września do 1 października odbywały się w Mielnie Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów w Szachach. W grupie chłopców do lat 15 zwyciężył Maciej Chmielarz, 10 miejsce zajął Daniel Cicharski (obaj z klasy 2a), Maciej Chmielarz  uzyskał awans do Finału Mistrzostw Polski.
Serdecznie gratulujemy!

   

 

  

Strona 21 z 24Pierwsza   Poprzednia   15  16  17  18  19  20  [21]  22  23  24  Następna   Ostatnia