Archiwum
Archiwum 2013/2014

W piątek 21 października 2011 r. miała miejsce niecodzienne wydarzenie. W Szkole Muzycznej im. Komedy- Trzcińskiego, odbyła sie uroczystość 90-lecia istnienia młodzieżowych kół PCK.
Wśród zaproszonych i wyróżnionych szkół, znalazło się też nasze gimnazjum. Podczas powitania, kierownik biura ZR PCK pan Edmund Siwek wspomniał o licznym udziale młodzieży w działaniach szkolnych kół PCK na terenie miasta i powiatu.
W podniosłym nastroju nastąpiła ceremonia wręczenia odznaczeń sztandarom wśród nich znalazł się sztandar Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Ale na tym nie koniec miłych akcentów dla naszego środowiska szkolnego. Pani Bożena Polańska, opiekun Szkolnego Koła PCK, została wyrózniona Odznaką Honorową nadaną przez Kapitułę PCK w Warszawie.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

20 października br. był dniem szczególnym w naszym gimnazjum. Społeczność  szkoły uroczyście obchodziła wówczas święto swego patrona Papieża Jana Pawła II. Jest też tradycją naszego gimnazjum, że przy tak ważnej okazji odbywa się tu ślubowanie pierwszoklasistów.
Rangę tego wydarzenia dodatkowo podniosła obecność znamienitych gości, którymi byli: pan Jarosław Urbaniak –  Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, pani Marlena Maląg – Naczelnik Wydziału Edukacji, ksiądz proboszcz Marian Niemier, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, Rada Rodziców pod przewodnictwem pani Kornelii Hausmann, przedstawiciele ostrowskich mediów oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

   
 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

18 października 2011 roku w auli naszego gimnazjum odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów im. Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na pierwsze półrocze roku szkolnego 2011/2012.
Przyznano 131 stypendiów uczniom szkół podstawowych i 110 uczniom szkół gimnazjalnych.
Akty przyznania stypendium wręczyli Prezydent Miasta Jarosław Urbaniak i Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Lisiecki.

Wśród stypendystów jest 24 uczniów naszego gimnazjum.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 15 października odbył się pieszy marsz na orientację – „InoOstro”, który w tym roku zorganizowany był przy Szkole Podstawowej nr 13 (Osiedle Pruślin). Wśród przybyłych na miejsce drużyn znalazła się także grupa młodzieży z naszego gimnazjum. Uczestnicy mięli do pokonania 4 km traktów leśnych i bezdroży w określonym czasie. 

   

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski przygotował  krótkie przedstawienie pt. „Duża przerwa”, które w humorystyczny sposób ukazywało zreformowane szkolnictwo oraz pracę współczesnych pedagogów.
Zabawne dialogi, odbywające się w pokoju nauczycielskim podczas długiej przerwy, przerywane były piosenkami w wykonaniu Marii Jaźwiec, Kornelii Bednik i Aleksandry Jakubczak. Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widowni. Na zakończenie przedstawienia każdy nauczyciel otrzymał kartkę z podziękowaniem za pracę i wkład włożony w wychowanie młodego pokolenia. Warto podkreślić, że kartki te zostały własnoręcznie wykonane przez naszych gimnazjalistów. 

   

  

Strona 20 z 24Pierwsza   Poprzednia   15  16  17  18  19  [20]  21  22  23  24  Następna   Ostatnia