Archiwum
Archiwum 2013/2014

 „Warto istnieć ! Żeby poznawać  świat,
kochać kogoś, być czyimś przyjacielem
 lub po prostu być komuś pomocny"

 (Tadeusz Kotarbiński)


18 czerwca 2012 roku w sali  Scena Propozycji Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej zostały wręczone statuetki „Przyjaciel Szkoły”.
Obecność "bratniej duszy" w świecie potrafi nie tylko pustynię w raj przemienić, ale uczynić wiele innych "cudów" w naszym życiu. Już sama świadomość bycia kochanym opromienia swym blaskiem najbardziej szarą i może niekiedy trudną do udźwignięcia codzienność.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniach 15 – 17 czerwca odbył się spływ kajakowy – „Prosna 2012”. Grupa młodzieży naszego gimnazjum, pod opieką pana Krzysztofa Łukowicza, łącząc siły z absolwentami naszej szkoły, wzięła udział w tym historycznym już spływie. W tym roku pokonać trzeba było pierwszy – górny odcinek (ok. 54 km, podzielone na trzy etapy), od Wieruszowa do Przystajni.

     

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Dnia 15 czerwca 2012r. uczniowie naszej szkoły przygotowali program słowno- muzyczny„ Wdzięczność niejedno ma imię” dla Rady Osiedla nr 4 im. Jana Pawła II.
Młodzież przedstawiła swoje talenty m.in. Patrycja Szumniak zagrała na saksofonie, Kinga Maciejewska pokazała swoje umiejętności taneczne, a Liliana Smółka i Patryk Piotrowski zaprezentowali swoje zdolności wokalne. Całość poprowadził Patryk Hełka. Tym występem młodzież zachwyciła wszystkich swoimi umiejętnościami i niewątpliwie umiliła spotkanie mieszkańcom Rady Osiedla.

 

  

Archiwum 2013/2014

15 czerwca, z piątku na sobotę, już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Nocny Maraton Filmowy. W maratonie wzięło udział 68 kinomanów. W salę kinową, z wygodnymi miejscami leżącymi, został zamieniony korytarz na poziomie D. Zebraliśmy się w piątkowe popołudnie i rozpoczęliśmy przygotowania. Panie zajęły się przygotowaniem sali D5, która była miejscem na posiłek i ciepłe napoje. Panowie natomiast przygotowali materace oraz sprzęt do projekcji filmów. 

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W roku szkolnym 2011/2012 od miesiąca września do kwietnia nasza szkoła brała udział w pilotażowym, pierwszym w kraju projekcie łączącym ze sobą ekologię poprzez zbiórkę i segregację odpadów, czyli szeroko rozumianą ochronę środowiska z ekonomią – więcej zbierzesz więcej zyskasz. Głównym celem projektu było wyposażenie wszystkich uczniów klas pierwszych szkół gimnazjalnych w elektroniczne podręczniki, czyniąc tym samym naukę bardziej przyjemną i nowoczesną.
Nasza szkoła bardzo zaangażowała się w zbiórkę odpadów, które segregowane były na: baterie, tonery, kartridże, płyty CD, DVD, tworzywa sztuczne (korki od butelek).
Dnia 5 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród.
Nasze gimnazjum zajęło pierwsze miejsce wśród szkół gimnazjalnych w mieście Ostrowie Wielkopolskim, ale to niestety nie wystarczyło aby znaleźć się w gronie nagrodzonych szkół.
W szkolnym rankingu najlepsza okazała się klasa III F, która zajęła I miejsce
w zbiórce odpadów wtórnych. Gratulujemy!

  

Strona 2 z 24Pierwsza   Poprzednia   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia