Archiwum
Archiwum 2013/2014

2 grudnia  2011 r. w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej odbył się VIII Festiwal Nauki.
Wzorem lat ubiegłych zostały zaprezentowane efekty i korzyści płynące z badań naukowych oraz możliwości ich zastosowania w praktyce. Ta cykliczna impreza, służy prezentacji osiągnięć uczniów, ale jest też doskonałą płaszczyzną wymiany poglądów i doświadczeń naukowych.
Otwarta formuła, a także różnorodność programowa rokrocznie pozwala każdemu poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu zarówno nauk ścisłych, przyrodniczych, społecznych, jak i humanistycznych.
W setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla za odkrycie nowych pierwiastków polonu i radu, przyszedł czas na pochylenie się nad nauką, jaką jest chemia, bo przecież chemia to nasze życie, nasza przyszłość, jak zresztą brzmiało hasło tegorocznego festiwalu.

    &   Czytaj więcej...


Archiwum 2013/2014

Od 21 do 25 listopada bieżącego roku  dziewięcioosobowa grupa uczniów Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej pod czujnym okiem Pani dyrektor Hanny Kolińskiej oraz koordynatorek projektu Kamili Mikołajczyk i Joanny Śniady uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu Comenius w Nordhausen.
Młodzież wspólnie z europejskimi rówieśnikami z Francji, Niemiec, Danii oraz Włoch realizowała projekt „Europa w moich oczach”, zdobywając informacje nie tylko o zwyczajach żywieniowych panujących w powyższych państwach ale także o kulturze i tradycjach tam panujących.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

25 listopada odbył się szkolny etap X Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Liczna grupa gimnazjalistów sprawdzała swoją znajomość języka niemieckiego rozwiązując test konkursowy.
W konkursie najlepsi okazali się:
Darian Torz z kl. 1b – I miejsce
Piotr Jajtner z kl. 3a – II miejsce
Marta Gajna z kl. 3d – III miejsce
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!

   

  

Archiwum 2013/2014

24 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni matematycznej B1, która wzbogacona została w nowoczesną tablicę interaktywną ufundowaną przez rodziców naszego gimnazjum.
Zaproszeni goście: Prezydium Rady Rodziców na czele z Panią Kornelią Hausmann i Rady Oddziałowe poszczególnych klas mieli okazję zapoznać się z działaniem i zastosowaniem tablicy interaktywnej na lekcjach matematyki.

      

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

17 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował  Samorząd Uczniowski.
O oprawę muzyczną zadbał Paweł Nowak – absolwent naszego gimnazjum.  W trakcie dyskoteki działał również sklepik ze słodyczami i napojami oraz kawiarenka. Wszyscy świetnie się bawili. Przy dobrej muzyce nogi same rwały się do tańca. Uczniom nie brakowało energii.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  

Strona 17 z 24Pierwsza   Poprzednia   12  13  14  15  16  [17]  18  19  20  21  Następna   Ostatnia