Archiwum
Archiwum 2013/2014

Listopad i grudzień to w naszej szkole tradycyjnie czas odwiedzin klas szóstych. Uczniowie szkół podstawowych przychodzą do gimnazjum aby zobaczyć jak będzie wyglądać nauka w następnym etapie edukacyjnym. Zwiedzają budynek, poznają nauczycieli, ale także uczestniczą w warsztatach przedmiotowych.
W tym roku zaprosiliśmy do siebie uczniów ze szkół podstawowych nr 4, 5, 9, 13 a także klasę 6 ze szkoły we Wtórku.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku, uczniowie gimnazjum i liceum odwiedzili wychowanków Domu Dziecka w Ostrzeszowie. Młodzież przygotowywała się do wizyty od kilku tygodni. Uczniowie wykonali plakaty, zorganizowali zbiórkę kosmetyków, artykułów papierniczych i kubków.    
Wizyta w Domu Dziecka to wielkie przeżycie. Wspólne rozmowy, zabawy i czas, który zawsze mija zbyt szybko. Każdy wyjazd kończy się pytaniem młodzieży: „kiedy znów pojedziemy?”

  

Archiwum 2013/2014, Archiwum 2013/2014

W dzisiejszej gonitwie za „mieć”, łatwo „zniszczyć” tych najsłabszych, pokrzywdzonych przez los. Gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim swoją postawą przypominają o tych, którym trudniej pokonywać kolejne życiowe przeszkody.
Aktywnie działają na rzecz innych w Szkolnym Klubie Wolontariatu, w ramach którego są Przyjaciółmi Pierwszaka, udzielają się w Hospicjum, organizują zbiórki na rzecz Domu Dziecka, bale z osobami niepełnosprawnymi,  pielęgnują założone w bieżącym roku szkolnym - pole żonkilowe.

   
 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

6 grudnia w Sali Kolumnowej w Ratuszu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Projekt kartki na Święta Bożego Narodzenia". W konkursie brały udział wszystkie gimnazja, szkoły podstawowe i przedszkola. Napłynęło około 200 prac.
W kategorii gimnazja II miejsce otrzymała uczennica naszego gimnazjum Dorota Stasiak z klasy III g, która wykonała kartkę techniką - kalograf. Była to jedyna praca wykonana w tej technice. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Jarosław Urbaniak. Dorocie gratulujemy i życzymy dalszych plastycznych sukcesów!

  

Archiwum 2013/2014

W poniedziałek 5 grudnia w naszej szkole rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Miasta i Powiatu Ostrowskiego w Szachach dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych w ramach XIII GIMNAZJADY Szkolnego Związku Sportowego.
W rozgrywkach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z klasy 2a naszego gimnazjum. Wśród dziewcząt Katarzyna Jasiak zajęła drugie miejsce, a Justyna Świtała czwarteZwyciężyła Natalia Kopacka z Gimnazjum Sióstr Salezjanek.
Maciej Chmielarz zwyciężył w kategorii chłopców, Augustyn Michalak był trzeci, a Daniel Cicharski czwarty.
Kasia Jasiak i Maciej Chmielarz uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Poznaniu 10 grudnia.Sredecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

   

  

Strona 16 z 24Pierwsza   Poprzednia   11  12  13  14  15  [16]  17  18  19  20  Następna   Ostatnia