Archiwum
Archiwum 2013/2014

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory…  Taki piękny, ciepły i pełen wzruszeń dzień miał miejsce w miniony czwartek 15 grudnia w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Tradycją jest już w tej placówce Wigilia Integracyjna, która odbywa się w ramach Gimnazjalnych Dni Integracji i Wolontariatu. Jak co roku w niezwykle magicznym, świątecznym już klimacie, w blasku świec i przy pięknie przystrojonych stołach spotykają się wszyscy przyjaciele integracji - uczniowie z klas integracyjnych wraz z rodzicami, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

14 grudnia 2011 roku  w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów odbył się po raz dwunasty konkurs „Kolędy sercem malowane, kolędy sercem wyśpiewane”.
Nasi uczniowie od początku biorą udział w tym konkursie i zdobywają nagrody. Tak było i w tym roku.
Zespół wokalny, pod kierunkiem  pana Roberta Kaczorowskiego,
wykonując dwie kolędy, w tym obowiązkową „Dzisiaj w Betlejem”, zajął III miejsce. W kategorii plastycznej nasza uczennica, Nadia Dąbrowska z kl. I g zajęła II miejsce, a wyróżnienie otrzymała Ania Kasprzyk z kl. II g.

 

  

Archiwum 2013/2014

W tym roku miała miejsce XI edycja „Szlachetnej Paczki”.  Wyjątkowość  tej edycji  polegała na tym, że po raz pierwszy organizowana była także na terenie  Ostrowa Wielkopolskiego. W naszym regionie przystąpiło do niej 27 wolontariuszy opiekujących się 48 rodzinami czekającymi na pomoc.  Ambasadorem akcji po raz kolejny był  Jerzy Dudek promujący hasło „Do przerwy 0:3”. Jest to nawiązanie do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. W całej Polsce w akcję zaangażowało się wielu ludzi niosących bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.
W akcję włączyli się także uczniowie klasy 2h naszego gimnazjum.  Okazali wielkie serce i postanowili dla jednej z potrzebujących rodzin przygotować taką właśnie szlachetną paczkę.

  

Archiwum 2013/2014

W dniu 13 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uczniowie uczestniczyli w apelu, podczas którego mogli poszerzyć swą wiedzę o tym wydarzeniu, obejrzeć prezentację multimedialną, wysłuchać pieśni patriotycznych z tamtego okresu.

   

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W sobotę 10 grudnia w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu rozegrano Finały Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Szachach XIII GIMNAZJADY Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Bardzo dobry występ zanotowali uczniowie z klasy 2a. W turnieju chłopców III miejsce zdobył Maciej Chmielarz (startowało 52 zawodników), wśród dziewcząt Katarzyna Jasiak zajęła dziewiętnaste miejsce (startowały 54 zawodniczki). Gratulacje!

   

  Czytaj więcej...

Strona 15 z 24Pierwsza   Poprzednia   10  11  12  13  14  [15]  16  17  18  19  Następna   Ostatnia