Archiwum
Archiwum 2013/2014

Drużyna naszej szkoły w składzie: Maciej Chmielarz, Augustyn Michalak, Daniel Cicharski, Katarzyna Jasiak i Justyna Świtała (wszyscy z kl. II a) wygrała rozegrany w czwartek 9 lutego w Poznaniu Finał Wojewódzki XIII Gimnazjady w Drużynowych Szachach. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.
Kolejne miejsca zajęły: Gimnazjum Ślesin i Gimnazjum 29 Poznań. Startowało 40 drużyn. Grająca w tych zawodach drużyna Gimnazjum Nowe Skalmierzyce zajęła 19 miejsce.
Drużyna naszych szachistów uzyskała awans do finału krajowego!
Serdeczne gratulacje!

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Reprezentacja chłopców naszego gimnazjum w piłce koszykowej, trenowana przez p. Grzegorza Judzińskiego odniosła duży sukces w Finale Rejonu kaliskiego w dniu 08.02.2012, zajmując II miejsce, pokonując drużynę  Gimnazjum z Pleszewa 51:15.
Wcześniej jednak nasza drużyna niestety musiała uznać wyższość zespołu z Gimnazjum nr 3 z Ostrowa Wlkp., które okazało się bezkonkurencyjne i wygrało cały turniej.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

We wtorkowe popołudnie, 7 lutego w auli Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, gdy wskazówki zegara wybiły godzinę 17.00, młodzież z ostrowskich gimnazjów licznie zgromadziła się, aby rozpocząć szaloną zabawę.
Uczestników balu zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Pan Jarosław Urbaniak, Zastępca Prezydenta Pani Marlena Maląg, radni Rady Miasta i dyrektorzy ostrowskich gimnazjów. Po uroczystym otwarciu przez Pana Prezydenta, cała brać uczniowska poszła w tany. Tematem tegorocznego balu były „Gwiazdy filmu i estrady”.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 5 lutego oddział PTTK w Ostrowie zainaugurował nowy rok turystyczny rajdem „Uroki Zimy”.  Honorowym patronatem w tym roku rajd objęła Powiatowa Państwowa Straż Pożarna i Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim.
W rajdzie wzięła udział grupa młodzieży z naszej szkoły w składzie: Daria Raczak (3h), chłopcy z 2f: Arkadiusz Krysmalski, Arkadiusz Wojtysiak, Arkadiusz Nowacki, Mateusz Bober, oraz Patryk Śron (2g) i Bartosz Kowalski (2h).

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

W dniu 2 lutego grupa młodzieży naszego gimnazjum (uczniowie którzy zapisali się na III Rajd „Uroki Zimy”), miała okazję – pod okiem instruktorów strzelectwa – doskonalić swoje umiejętności przed mającym się odbyć na wspomnianym wcześniej rajdzie konkursem strzeleckim. Po ponad dwóch godzinach zmagań z bronią i wytężania skupienia i koncentracji, obecni na strzelnicy instruktorzy wyłonili zwycięzcę. Duży wpływ na wybór miało – nie tylko – skupienie trafień na tarczy, ale także postawa strzelecka i swoboda w posługiwaniu się bronią.
W tym roku najlepszy okazał się Arkadiusz Wojtysiak z klasy 2f.
Gratulujemy i życzymy szczęścia na konkursie strzeleckim – już 5 lutego!
Pan Krzysztof Łukowicz wraz z młodzieżą chciałby serdecznie podziękować Radzie Rodziców naszego gimnazjum za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

 

  

Strona 12 z 24Pierwsza   Poprzednia   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Następna   Ostatnia