Archiwum
Archiwum 2013/2014

  Sobota  10 marca  w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II była dniem Otwartych Drzwi. Uczniowie klas szóstych oraz ich rodzice mogli zwiedzić budynek szkoły oraz zapoznać się z oferta edukacyjną. Gospodarze przygotowali dla uczniów szkół podstawowych warsztaty przedmiotowe m.in. fizyczne, chemiczne oraz w języku angielskim a także rozgrywki sportowe. Zaprezentowano pokazy wokalne i taneczne uczniów  oraz kronikę multimedialną przedstawiającą najważniejsze osiągnięcia i wydarzenia z życia gimnazjum.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

Dzień 1 marca jest od ubiegłego roku świętem państwowym poświęconym pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia walczących o Wolną Polskę po II wojnie światowej. Składając hołd „Żołnierzom Wyklętym” uczniowie liceum klasy 3a
(grupa humanistyczna) przygotowali dla społeczności naszego gimnazjum i liceum apel,
w którym w ciekawy sposób przedstawili uczniom sylwetki bohaterów walki z reżimem komunistycznym. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Instytutu Pamięci Narodowej „Przywróćmy ich pamięć”. Apel skłonił uczniów do zadumy nad nie tak odległą historią i refleksji nad tożsamością patriotyczną młodzieży.


 

  

Archiwum 2013/2014

 W piątek 2 marca w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie Honorowych Dawców Krwi. Z tej okazji gimnazjaliści, jak i ich starsi koledzy, przygotowali pod okiem p. Marzeny Bugaj program artystyczny, w którym  połączyli śpiew, taniec i poezję.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2013/2014

 1 marca (tj. w czwartek) 2012 roku miały miejsce szkolne eliminacje XXXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" dla szkół gimnazjalnych. Konkurs nadzorowali przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Spośród 25 uczestników etapu szkolnego, najwyższe wyniki osiągnęli i tym samym reprezentować będą Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w etapie miejskim, uczniowie klasy IIc: Kacper Maj i Krystian Andruszkiewicz. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie Konkursu.

  

Archiwum 2013/2014

Już po raz kolejny w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbyła się Galeria Plastyczna. Galeria to rodzaj konkursu plastycznego, w którym biorą udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych oraz gimnazja miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Termin konkursu 15 lutego to sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale nie tylko.
Najważniejszym elementem konkursu jest rozwój zdolności plastycznych, kształtowanie wrażliwości estetycznych jak i możliwość  zastosowania indywidualnych odczuć plastycznych.

   

  Czytaj więcej...

Strona 11 z 24Pierwsza   Poprzednia   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Następna   Ostatnia