Archiwum
Archiwum 2010/2011

W minioną niedzielę tj. 20 marca, młodzież naszego gimnazjum wraz z opiekunami: p. Marią Biegańską, p. Agnieszką Kurkiewicz oraz p. Szymonem Matyśkiewiczem, uczestniczyła w spektaklu „Wiosna Effathana” w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca z Poznania.
Spotkanie miało miejsce w Ostrowskim Centrum Kultury. Na specjalne zaproszenie pani Ewy Wycichowskiej mieliśmy okazję uczestniczyć w prawdziwej uczcie tańca, której towarzyszyła niepowtarzalna muzyka Jacka Wierzchowskiego, doskonała gra świateł, a także ciekawa scenografia Bohdana Cieślaka.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

18 marca w naszym gimnazjum odbył się spektakl teatralny dla „Spór o zamek” czyli Ostatni zajazd na Litwie.
Monodram wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza przedstawił krakowski aktor - Andrzej Jurczyński
– absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1977). Aktor zagrał wiele ról teatralnych w różnorodnym repertuarze, m.in. rolę tytułową w „Edyp królem” Sofoklesa, Gila w „Paradach” Jana Potockiego, Ericha w „Opowieściach lasku wiedeńskiego” Odona von Horvatha, Syna w „Grupie Laokoona” Tadeusza Różewicza. Oprawę muzyczną  spektaklu przygotował Szymon Janikowski z wykorzystaniem utworów własnych oraz F. Chopina, St. Moniuszki, Z. Noskowskiego.

   

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Jesteśmy jedną ze szkół biorących udział w roku szkolnym 2010/2011 w projekcie ADOPOLNOR. Projekt ten to badania naukowe zdrowia i jakości życia młodzieży w Wielkopolsce prowadzone przez UAM w Poznaniu oraz Uniwersytet w Norwegii. Celem projektu była kompleksowa ocena stanu zdrowia i jakości życia uczniów
w zależności od statusu społeczno-ekonomicznego rodzin, w których się wychowują oraz własnych zachowań związanych ze zdrowiem. Wnioski, zalecenia i kierunki na przyszłość określone w raporcie zostaną wykorzystane do realizacji działań w ramach szkoły Promującej Zdrowie. W konferencji zamykającej projekt ADOPOLNOR, która odbyła się 15 marca, szkołę reprezentował pedagog szkolny - pan Szymon Matyśkiewicz.

  

Archiwum 2010/2011

Nasze gimnazjum otrzymało imienny dyplom od Towarzystwa Nasz Dom za udział w XI edycji akcji Góra Grosza. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn musiały opuścić dom rodzinny. Dzięki akcji, dzieci te nie zostaną wysłane do dużych domów dziecka, lecz zamieszkają w rodzinie zastępczej.

  

Archiwum 2010/2011

W dniu 12 marca 2011 r. w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów gimnazjum z całego województwa wielkopolskiego. Na podstawie wyników uzyskanych w etapach rejonowych do finału zakwalifikowało się 64 uczniów.
Laureatem konkursu został uczeń naszego gimnazjum Paweł Łowczowski z kl. III c, którego przygotowywał p. Jan Rusek. Sukces jest tym większy, iż Paweł zajął trzecie miejsce w województwie, uzyskując 47 punktów na 50 możliwych. Dzięki temu osiągnięciu został zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej zdobywając maksymalną liczbę 50 punktów. 
 

   

  Czytaj więcej...

Strona 9 z 29Pierwsza   Poprzednia   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Następna   Ostatnia