Archiwum
Archiwum 2010/2011

W dniu 26 marca 2011 r. w Kaliszu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum z całego województwa wielkopolskiego.
Laureatem konkursu został Paweł Łowczowski z kl. III c, uczeń p. Hanny Kolińskiej. Paweł uzyskał 45 punktów na 50 możliwych. Dzięki temu osiągnięciu (już po raz drugi!) został zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej. Wcześniej Paweł został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Jest pierwszym w historii naszego gimnazjum uczniem, który został laureatem dwóch konkursów wojewódzkich!
To nie pierwszy sukces Pawła z matematyki. W bieżącym roku szkolnym zajął III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym OLIMPUS. W zeszłym roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.
Serdecznie gratulujemy!

  

Archiwum 2010/2011

Można posłużyć się tytułem filmu Sylwestra Chęcińskiego "Nie ma mocnych", dla określenia zespołu, reprezentującego naszą szkołę w miejskim etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym", który odbył się 24 marca w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.
Mocno zmieniony i "odmłodzony" zespół w składzie: Bartosz Jankowski kl. 3a, Szymon Surma kl. 2a i Krystian Andruszkiewicz kl. 1c, po raz czwarty z rzędu zajął I miejsce w etapie miejskim w/w konkursu. Dodatkowym powodem satysfakcji i dumy z naszych reprezentantów są dwa wysokie miejsca zajęte indywidualnie: Krystian Andruszkiewicz zajął I miejsce a Bartosz Jankowski II miejsce.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Pasja… wpływa na wyobraźnię i tworzy wizję w naszym umyśle, a ta z kolei popycha nas do skutecznego działania oznaczającego sukces… od tych słów dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II – Pani Hanna Kolińska rozpoczęła szkolne show „Mam Talent”, które odbyło się w miniony czwartek, 24 marca.
Można więc powiedzieć, że właśnie owa pasja stała się niejako pomysłodawczynią czwartkowego spotkania. Praca nad rozwojem własnych zainteresowań nie jest łatwa, ale też nie niemożliwa. Szkoda by było pozostawić ciekawą pasję, niebanalny talent, bez wsparcia. Dlatego też nasze gimnazjum postanowiło podzielić się z zaproszonymi gośćmi tymi zainteresowaniami, które dla młodych ludzi stały się prawdziwą pasją.
Było to spotkanie wyjątkowe tym bardziej, że szkoła przed kilkoma dniami otrzymała zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Od zeszłego roku nasza szkoła uczestniczy w prozdrowotnym projekcie realizowanym przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Ostrowie Wlkp.Celem ogólnym projektu jest poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce, a celem bezpośrednim zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży narażonych na nadwagę, otyłość i choroby dietozależne na terenie województwa wielkopolskiego poprzez zwiększenie świadomości młodzieży dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz kształtowanie właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pan Krzysztof Łukowicz. Cele projektu realizowane są na lekcjach indywidualnych, jak również apelach.
Projekt realizowany jest w okresie od stycznia 2009 do kwietnia 2011 roku, kontynuowany będzie przez 5 kolejnych lat, czyli od maja 2011 do maja 2016 roku.

 

  

Archiwum 2010/2011

Dnia 21 marca w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II miało miejsce oficjalne odsłonięcie tablic: „Szkoła Odkrywców Talentów” i „Miejsce Odkrywania Talentów”. 
Uroczystego odsłonięcia dokonał Pan Jarosław Lisiecki - Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. W tym ważnym dla szkoły momencie byli też obecni inni znamienici gości: Pani Marlena Maląg – Naczelnik Wydziału Edukacji, Pan Andrzej Kornaszewski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Przy odsłonięciu tablicy byli obecni laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu, sportowcy, mistrzowie szachów, a także uczniowie pasjonujący się językami obcymi.

     

  Czytaj więcej...

Strona 8 z 29Pierwsza   Poprzednia   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Następna   Ostatnia