Archiwum
Archiwum 2010/2011

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej i Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej aktywnie działają jako wolontariusze. Chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Swoją wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka okazują również poprzez współpracę z Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim.
Tym razem wolontariusze wzięli udział w „Pikniku z żonkilem”, który odbył się 16 kwietnia 2011r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Festyn został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa. Współorganizatorami imprezy byli: Poseł na Sejm RP Piotr Walkowski i Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych Robert Matuszewski. Patronat medialny objęli: Gazeta Ostrowska, Nasz-Rynek i Telewizja Pro-Art.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Weronika Guzenda z klasy 3a zajęła III miejsce w Konkursie informatycznym "CYBORG" organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. W konkursie rywalizowało 44 gimnazjalistów. Warto dodać, że w zeszłym roku Weronika również zajęła III miejsce w tym konkursie.
Serdecznie gratulujemy!

  

Archiwum 2010/2011

Wolontariusze naszego gimnazjum chętnie nawiązują współpracą z wybranymi placówkami, które wspierają, organizując zbiórkę określonych rzeczy. Ostatnim z takich działań była akcja pomocy wychowankom z Domu Dziecka w Ostrzeszowie. Uczniowie przeszło miesiąc zbierali artykuły papiernicze, słodycze, zabawki i inne potrzebne artykuły. 13 kwietnia 2011 roku osobiście udali się do Domu Dziecka zawożąc zebrane rzeczy. To kolejna akcja, poprzez którą uczniowie dzielą się nie tylko materialnymi upominkami, ale przede wszystkim własnym czasem, zainteresowaniem i uczuciem, które są najważniejszym prezentem dla przebywających tam dzieci.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Dnia 8 kwietnia w auli Publicznego Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej odbył się uroczysty apel poświęcony upamiętnieniu 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zaprezentowany został podczas niego ciekawy i wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany prze Koło Młodego Obywatela. Ta chwila refleksji pozwoliła zebranej młodzieży przypomnieć sobie jakże tragiczne wydarzenia związane z najnowszą historią Polski i oddać hołd Ich ofiarom. Apel był przykładem tego, jak można i warto zadbać o kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodego pokolenia Polaków.

     

  

Archiwum 2010/2011

31 marca 2011 r. o godzinie 14.00 w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbył się ostatni etap XIII edycji Międzygminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów gimnazjum MISTRZ ORTOGRAFII. Do finału komisja konkursowa zakwalifikowała dziesięcioro uczniów z powiatu ostrowskiego. To gimnazjaliści, którzy najlepiej rozwiązali test ortograficzno-interpunkcyjny.

   

  Czytaj więcej...

Strona 7 z 29Pierwsza   Poprzednia   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Następna   Ostatnia