Archiwum
Archiwum 2010/2011

Zbliża się historyczna chwila, kiedy to Ojciec Święty Benedykt XVI powagą urzędu Kościoła Katolickiego, jako następca Świętego Piotra ogłosi światu, że Jan Paweł II jest błogosławionym. Dokona się to 1 maja 2011 roku, w święto Miłosierdzia Bożego.
Do tego historycznego wydarzenia Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej oraz Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej przygotowywało się poprzez realizację projektu
„Jan Paweł II naszym Nauczycielem i Przewodnikiem”.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

„Baśnie są bardziej niż prawdziwe nie dlatego, iż mówią nam, że istnieją smoki ale że uświadamiają, iż smoki można pokonać”.
W ramach realizacji projektu edukacyjnego MAJOSTASZKI 2011 Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim odbyło spotkania czytania baśni w czterech pobliskich przedszkolach nr 1,3,9 i 15.
Młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycieli Kamili Mikołajczyk, Joanny Śniady, Anity Brzozowskiej-Szymankiewicz i Szymona Matyśkiewicza prezentowali dzieciom z różnych grup wiekowych baśń Wilhelma i Jakuba Grimm pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków”.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Dnia  19 kwietnia br. w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego odbył się finał VII edycji konkursu historycznego „Nasze Miasto, Nasza Historia”.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice :
    • Kinga Maciejewska kl. 2 c
    • Dominika Wielgosz kl. 2 c
    • Patrycja Janiszewska kl. 2 h
Dominika i Patrycja wykazując się rozległą wiedząc na temat historii i współczesności Ostrowa Wielkopolskiego zostały laureatkami tego konkursu zdobywając srebrną Odznakę Młodego Regionalisty.
Brawo! Gratulujemy! 

  

Archiwum 2010/2011

W dniu 6 kwietnia 2011 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum wraz ze swoimi naukowymi opiekunami uczestniczyli w uroczystości wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych. Uroczystość ta odbyła się w Poznaniu, w pięknej auli Politechniki Poznańskiej. Swoją obecnością uświetnili ją: Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Walkowiak oraz Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek. W ciepłych słowach podziękowali laureatom za ich osiągnięcia, a nauczycielom za trud włożony w przygotowanie swoich wychowanków do konkursów. Następnie odbyło się wręczenie zaświadczeń, na podstawie których laureaci zostają zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego, w części odpowiadającej treściom danego konkursu.
Weronika Guzenda, Paweł Łowczowski oraz laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego z ubiegłego roku Bartosz Trzmiel (został laureatem będąc uczniem klasy drugiej), zostali zwolnieni z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu i otrzymali maksymalną liczbę punktów z tej części 50. Kinga Bilska została zwolniona z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, również otrzymując maksymalną liczbę punktów – 50.
Laureaci zgodnie przyznali, że to największa nagroda za ich trud i pracę, jaką włożyli w przygotowania do Konkursów.

  

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

W dniach 15-16 kwietnia grupa młodzieży naszej szkoły złożona z uczniów klas I i III wzięła udział w XXIV Wiosennym Rajdzie „Bocianim Szlakiem”.
Nasi cykliści pod opieką pana Krzysztofa Łukowicza tradycyjnie obrali trasę indywidualną rezygnując z krótkich tras proponowanych przez ostrowskie PTTK. Start mieścił się przed naszą szkołą, następnie trasa rajdu przebiegała przez; Wysocko Małe, Janków Przygodzki, Tarchały Wielkie, Gorzyce Małe, Radziwiłłów (gdzie mieści się folwark założony w połowie XIX w. przez książęta Bogusława i Wilhelma Radziwiłłów), Łąkociny, Sulisław, Raszków i ostatecznie Szczury; gdzie w pałacu Lipskich z lat 1923-1925 (obecnie zaadoptowanym jako szkołę podst.) mieściła się nocna kwatera naszej drużyny.

   

  Czytaj więcej...

Strona 6 z 29Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Następna   Ostatnia