Archiwum
Archiwum 2010/2011

Drużyna szachistów naszego gimnazjum w składzie: Maciej Chmielarz, Augustyn Michalak, Daniel Cicharski i Justyna Świtała (wszyscy z klasy 1a) startowała w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych rozegranych w dniach 16 – 19 maja w Karpaczu. Po bardzo dobrej grze zajęła dziewiąte miejsce. Daniel Cicharski zdobył trzecie miejsce na 3 szachownicy.

   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Dnia 19 maja 2011 grupa uczniów naszego odwiedziła przedszkole „Plastuś” przy ulicy prof. Kaliny. Celem spotkania była integracja młodzieży z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Opiekunem grupy jest pan Szymon Matyśkiewicz , pedagog szkolny. Przygotowując się do wizyty w danej placówce młodzież stara się aby propozycje spędzenia czasu z dziećmi były odpowiednie do ich wieku. Jako formę przyjęto czytanie bajek i różnego rodzaju zabawy. Prowadzi to do przełamania barier, których powodem jest różnica wieku.

     

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

W dniu 18 maja w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej odbyły  się drugie zajęcia kursu komputerowego dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.
Celem  szkolenia jest zapoznanie z zasadami korzystania z komputera, nabycie umiejętności korzystania z edytora tekstu oraz z Internetu. Zajęcia prowadzone są przez panią Beatę Kapołę, nauczyciela matematyki i informatyki.
W realizacji zadania bierze udział młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Publicznego Gimnazjum. Młodzi wolontariusze służą  seniorom  swoją pomocą w zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej.     
Inicjatorem szkolenia jest pan Jerzy Grzegorski z Konferencji Stowarzyszenia św. Wincentego a’Paulo oraz pani Dyrektor Hanna Kolińska.  

                

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Dnia 17 marca 2011 roku odbył się w naszym gimnazjum Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR, w którym wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów zainteresowanych matematyką, dla których nie straszne jest zmierzenie się z  zadaniami o różnym stopniu trudności.
W bieżącym tygodniu opublikowano wyniki konkursu.
Katarzyna Jasiak otrzymała wynik BARDZO DOBRY, natomiast Paweł Łowczowski otrzymał WTRÓŻNIENIE.
Największą liczbę punktów w naszej szkole zdobyli uczniowie:
Jasiak Katarzyna kl. 1a - 127,5 pkt (w kategorii kadet)
Zawadzka Dominika kl. 2c - 102,5 pkt (w kategorii kadet)
Demska Milena kl. 1d - 101,25 pkt (w kategorii kadet)
Łowczowski Paweł  kl. 3c - 99,5 pkt (w kategorii junior).
Serdecznie gratulujemy!!! 

  

Archiwum 2010/2011

Dnia 14.05.2011 w Publicznym Gimnazjum odbył się Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej. W turnieju wzięły udział cztery drużyny.
Po rozegraniu wszystkich meczy pierwsze miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 4 z Ostrowa Wielkopolskiego.
Drugie miejsce przypadło drużynie UKS "SPARTA" reprezentującej Publiczne Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.
Trzecie miejsce zajął zespół MKS Koźmin, a czwarte KPR "OSTROVIA - klasa 1g Publicznego Gimnazjum w  Ostrowie Wielkopolskim.
Najlepszym bramkarzem turnieju trenerzy wybrali Łukasza Wypyskiego z klasy 2g UKS "SPARTA".

  

Strona 4 z 29Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia