Archiwum
Archiwum 2010/2011

Dnia 23 września w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii „Postaw na rodzinę”.
Kampania ta jest znakomitym sposobem, by uświadomić wszystkim, jak ważne jest wspieranie rodzin, a także pokazać, że wielu z nas jest w stanie takie wsparcie ofiarować. Akcja jest instrumentem wspierania wszelkich innych naszych oddziaływań profilaktycznych.

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Rodzina jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka, podstawową komórką społeczną. To ona daje nam siłę i mobilizację do działania, staje się moralnym wsparciem, ale też często niestety nie potrafi spełnić podstawowych funkcji. W dzisiejszym świecie nie doceniamy bogactwa życia rodzinnego, bądź też nie widzimy toczących się obok nas rodzinnych dramatów.
Chcąc podkreślić istotną rolę rodziny w życiu jednostki, nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę”, w ramach której został zorganizowany szkolny konkurs fotograficzny pod wyżej wymienionym hasłem.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

W dniu 21 września 2010 roku społeczność uczniowska Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II włączyła się po raz pierwszy w coroczną akcję sadzenia drzew na wszystkich kontynentach, organizowaną przez ENO-Environment Online.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

W dniu 20 września uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata.
W ramach tegoż przedsięwzięcia młodzież uporządkowała podmiejski las tzw. „Kozi Borek” znajdujący się nieopodal naszej szkoły. Wszystkie zebrane odpady zostały umieszczone przy zbiegu ulicy Pruślińskiej z Aleją Solidarności a następnie zabrane przez pracowników MZO.   

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

W dniu 18 września 2010 roku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce zorganizowanej przez MZO w Ostrowie Wielkopolskim.
Celem tej wycieczki było zwiedzenie miejskiego wysypiska śmieci przy ulicy Staroprzygodzkiej oraz zapoznanie się z poszczególnymi etapami segregacji odpadów komunalnych. Pracownicy MZO w bardzo ciekawy i przystępny sposób omówili sposoby zagospodarowania odpadami a także możliwości jakie stwarza szeroko pojęty recykling. Wyjątkową atrakcją było również zwiedzenie specjalnie utworzonej ścieżki ekologicznej.

  

Strona 27 z 29Pierwsza   Poprzednia   20  21  22  23  24  25  26  [27]  28  29  Następna   Ostatnia