Archiwum
Archiwum 2010/2011

W miniony piątek – 8 października odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Ostrów w barwach ekologii”. Spotkanie miało miejsce w kinie Komeda, a w wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Pan Radosław Torzyński – Prezydent Miasta, który objął patronat nad konkursem; przedstawiciele firmy Rekopol Organizacja Odzysku S.A. w Warszawie, zarząd Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A. w Ostrowie Wielkopolskim, która to firma była organizatorem konkursu, dyrektorzy ostrowskich przedszkoli i szkół oraz przedstawiciele mediów.
Wśród uczestników tego prestiżowego konkursu nie zabrakło oczywiście młodzieży z naszego gimnazjum, która to od kilkunastu już tygodni przygotowywała swoje prace, a w przypadku poziomu gimnazjalnego, były to fotografie na temat „Ostrów w barwach ekologii”.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Ojciec Święty Jan Paweł II mawiał: „Ja jestem pośród Was właśnie po to, ażeby mówić Wam o Chrystusie, aby postawić Wasze umysły, waszą wolę, wasze ideały wobec Jego osoby, Jego orędzia, Jego wymagań; by zachęcić Was do przeżycia z zapałem i z zaangażowaniem lat młodości, w łączności z Nim i ze wzrokiem zwróconym ku przyszłej rzeczywistości, która będzie taka, jaką Wy ją ukształtujecie i zbudujecie dzień po dniu, poczynając od chwili obecnej”.
Szkoły, które obrały Jana Pawła II za swego patrona w szczególny sposób przyjmują jego przesłanie i podejmują trudne zadanie realizowania wskazań Ojca Świętego.
Jednym z takich zadań, wpisanym na stałe w kalendarz pracy naszej szkoły jest organizacja październikowej pielgrzymki na Jasną Górę. Kontynuując piękną tradycję i tym razem udaliśmy się do Częstochowy, by modlić się o beatyfikację naszego patrona oraz o łaski potrzebne do realizowania jego wskazań.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

4 października 2010 na Piaskach - Szczygliczka odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych szkół gimnazjalnych.
Biegi dobywały sie w dwóch kategoriach dla dziewcząt i chłopców w grupach wiekowych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała  się trójka naszych gimnazjalistów, którzy to w swoich biegach okazali się bezkonkurencyjni i wygrali.

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

W sierpniu 2010  roku zakończył się nasz udział w wielkim międzynarodowym przedsięwzięciu „Adopcji na odległość”.
Przez pięć lat, od 2005 roku, chętni uczniowie naszego gimnazjum utrzymywali osieroconego chłopca z Kamerunu. W czerwcu 2010 roku Mbamb ukończył z bardzo dobrymi wynikami szkołę średnią i od października jest studentem Wydziału Ekonomii.
Żegnając się z chłopcem z Afryki, gratulujemy mu dostania się na studia oraz życzymy szczęścia i sukcesów w przyszłym jego życiu!

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Dnia 30 września w naszym gimnazjum odbyły się demokratyczne wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego.
O stanowisko przewodniczącego szkoły ubiegało się siedmioro kandydatów. Wybory poprzedzała dwutygodniowa kampania wyborcza, podczas której kandydaci mieli okazję przedstawić swoje pomysły na działalność Samorządu Uczniowskiego i przekonać do siebie wyborców.

  Czytaj więcej...

Strona 25 z 29Pierwsza   Poprzednia   20  21  22  23  24  [25]  26  27  28  29  Następna   Ostatnia