Archiwum
Archiwum 2010/2011

Międzyszkolny Konkurs „Ostrowskie Anioły” został rozstrzygnięty. Wręczenie nagród i wyróżnień miało miejsce w Ratuszu w Sali Kolumnowej.
Uczennice naszego gimnazjum Weronika Przysada i Olga Michalska z kl. 1a, zdobyły drugie i trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy! Prace uczennic można zobaczyć przed Ratuszem.

  

Archiwum 2010/2011

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach miejskiego przedstawienia mikołajkowego dla przedszkolaków z udziałem Pani Prezydent Beaty Podsadnejoraz Dyrektorów ostrowskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Przedstawienie odbyło się w dniach 3 i 4 grudnia na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury.
Uczennice z klasy II c i II d zagrały w przedstawieniu role:
Wiatru – Martyna Konowalska,
Zimy -Patrycja Janiszewska,
Bałwanka –Paulina Guzikowska
Dziewczęta otrzymały z rąk Pani Prezydent pamiątkowe upominki.
Nagranie z przedstawienia zostało umieszczone na stronie internetowej miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

  

Archiwum 2010/2011

Od 22 listopada do 3 grudnia 2010 r. w ramach jedenastej edycji akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, w szkołach w całej Polsce uczniowie zbierali monety o najmniejszych nominałach. 
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. 
Nasi gimnazjaliści jak co roku podjęli się zbiórki groszy.

 
 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

W dniu 3 grudnia br. w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim odbył się VII Festiwal Nauki. To ważne święto nie tylko dla tej szkoły, ale także dla całego środowiska lokalnego.
Tegoroczna edycja tej cyklicznej imprezy edukacyjnej związana była z obchodami Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej, obywającymi się pod hasłem „Różnorodność biologiczna to Życie – nasze Życie”.

     

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

W dniach 27-28 listopada nasze szkolne koło miłośników „dwóch kółek” zorganizowało rajd potwierdzający punkty na odznaki turystyczne: Ostrószko (Ostrowska Odznaka Krajoznawcza) i KOT (Kolarska Odznaka Turystyczna). Na rajd wybrała się grupa młodzieży złożona z uczniów naszego gimnazjum i liceum, pod opieką pana Krzysztofa Łukowicza.
Choć na „pierwszy rzut oka” taki pomysł - mając na uwadze ostatnie pogorszenie pogody - mógłby wydać się cokolwiek nieprzemyślany, to wyprawę naszych cyklistów należy zaliczyć do udanych, gdyż przez dwa dni rajdu na głowy rowerzystów nie spadł nawet jeden płatek śniegu. Borykali się natomiast z chłodem i niestety defektami sprzętu. Jednak pomimo wspomnianych przeciwności nasi turyści pokonali ok. 65 km!

   

    Czytaj więcej...


Strona 20 z 29Pierwsza   Poprzednia   15  16  17  18  19  [20]  21  22  23  24  Następna   Ostatnia